banner609

Burdur’da depremzedeler iftar yemeğinde buluştu

BURDUR’DA KYK YURDUNDA KALAN DEPREMZEDELER VALİ VEKİLİ AHMET MAİLOĞLU’NUN KATILIMIYLA İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

Haberde İnsan 27.03.2023, 23:20
Burdur’da depremzedeler iftar yemeğinde buluştu

Burdur’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Safahat Yurdu’nda kalan depremzedeler, valilik tarafından düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Düzenlenen iftar programında depremzedeler ile birlikte oruçlarını açan protokol üyeleri, depremzedeler ile sohbet ederek dertlerini dinledi. İftar yemeğinde konuşan Burdur Vali Vekili Ahmet Mailoğlu, "Bu mübarek Ramazan ayı inşallah hepimize hayırlar getirir. Keşke Ramazan’ı evinizde, yuvanızda, aile fertlerinizle beraber kutlayabilseydiniz. Ama maalesef bu meşhum depremde kimi dostlarınızı, kimi akrabalarınızı, yakınlarınızı kaybederek hüzün içinde buradasınız. Bu hüzün sadece sizin hüznünüz değil, ülkemizin hüznüdür. Hepinizin ayrı ayrı acısını paylaşıyoruz. Ayrı ayrı yaralarınızı sarmak arzusundayız. İnşallah bu zor günler geçecek ve inşallah yuvalarınıza dönüp memleketlerinizi şenlendireceksiniz. Sizler bizim, Burdur halkının misafirlerisiniz. Burdur halkı size yüreğini açtı, kapısını açtı, evini açtı. Onların sizlere selamlarını iletmek isterim” dedi.

Depremde 47 yakınını kaybeden Malatyalı İbrahim Ezici kendilerine gösterilen ilgi için Burdur halkına teşekkür ederek, “Allah devletimize zeval vermesin. Buradan çok memnunuz. Allah Burdur halkından razı olsun. Bizlere evimizden daha iyi baktılar. Burdur halkına çok teşekkür ediyorum. Depremde çocuklarıma bir şey olmadı ama dayımı, amcamı, teyzemi, çocuklarını, 47 yakınımı kaybettim. Rabbim bir daha böyle bir acı göstermesin. Bu programa vesile olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İftar programı okunan duaların ardından son buldu.

Yorumlar (0)
banner612