Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, bütçeyle orantısız olduğu düşünülen Audi A8 talebi, geçtiğimiz aylarda tepkilerin odağındaydı. Diyanet, kamuoyunda geniş yankı uyandıran ve tartışmalara neden olan Audi A8 lüks makam aracını tasarruf tedbirleri kapsamında iade ettiğini duyurdu.

Açıklamada, tüm hizmet içi eğitimlerin eğitim merkezlerinde ve başkanlığa ait diğer mekanlarda yapılması ve içeriği müsait eğitim programlarının çevrim içi olarak gerçekleştirilmesi gerektiği belirtilerek, "Başkanlığımız hizmetinde kullanılan bir adet Audi A8 araç iade edilmiştir. Merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında çok zorunlu ihtiyaçlar dışında demirbaş eşya, büro malzemesi, kırtasiye vb. alımlar yapılmayacaktır. Başta ataşe-müşavirler toplantısı olmak üzere kurumsal toplantılar çevrim içi yapılacaktır. Başkanlığımız hizmetleri açısından çok önemli ve zaruri haller dışında yurt dışı programları iptal edilecek ve yurt dışı personel görevlendirmeleri en asgari düzeyde tutulacaktır. Uygun kadrolarda uzaktan çalışma imkanları geliştirilecektir. Bu bağlamda tasarruf tedbirleri kapsamında yer alan tüm alanlarda Başkanlık merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında gerekli çalışmalar titizlikle yapılacak ve takip edilecektir" denildi.

Milli Savunma Bakanlığı, ABD'den F-16 tedarikinde imzaların atıldığını duyurdu Milli Savunma Bakanlığı, ABD'den F-16 tedarikinde imzaların atıldığını duyurdu

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek araç alımını ve kiralanmasını tasarruf tedbirleri kapsamında yasaklamıştı.