Kocaeli'de bir firmanın çalışanlarına yaptığı destek ödemesi sosyal medyada olay oldu. "Böyle patron herkesin başına" dedirten firma, tüm çalışanlarına tatile çıkmaları için 30'er bin TL ödeme yaptı.

Sosyal medya o firmanın hangi şirket olduğunu merak ederken, firmanın ismi de belli oldu. Tüm çalışanlarına 30 bin TL tatil ödemesi yapan şirketin Kocaeli Dilovası'nda faaliyet gösteren Efectis Era Avrasya isimli firma olduğu öğrenildi.

f1og9niwaae9ek1-wcnk-7Ol8

Çalışanlara yapılan tatil ödemesine ‘Helal olsun böyle patronlara’ şeklinde yorum yapıldı. Söz konusu kararın iş yerinde alkışlarla karşılandığı belirtiliyor.

Efectis Era ne firması?

Efectis Holding ve Era Laboratuvarları ortaklığı ile kurulan Efectis Holding 70 yıla varan deneyimi ve 15 yangın güvenlik merkezi ile (Fransa, İspanya, Hollanda, Çin ve Türkiye) Türkiye’nin yanı sıra Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Avrupa’da yangın testleri, belgelendirme ve yangın mühendisliği hizmetleri sunmaktadır.

İlker İbik kimdir?

İlker İbik 1977 tarihinde İstanbul’da doğdu. 1995 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’den, 1999 yılında ise İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

2003 yılı itibariyle yapı malzemelerinin test, denetim ve belgelendirme projelerini gerçekleştiren ERA Yönetim Test ve Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti.’ nde kurucu ortak ve Genel Koordinatör olarak firma teknik ve ticari işletmesini yürüttü.

2008 yılında ise Yapı Malzemeleri Yangına Karşı Tepki Testleri (EN 13501-1) konusunda faaliyet gösteren Türkiye’nin ilk laboratuvarı, ERA LABORATUVARLARI A.Ş. Yangın Test Laboratuvarının fizibilite çalışması, kurulumu, işletmeye alınması, EN 17025 Yönetim Sistemi kurulumu ve bilahare akreditasyonu (TÜRKAK – AB-0330-T) çalışmalarını, ekibiyle beraber gerçekleştirdi ve Ağustos 2008 tarihinden itibaren laboratuvar işletmesini yürüttü.