Büyükçekmece Belediyesi’nin Kırklareli’nin Demirköy ilçesi İğneada Beldesi, Pınarhisar ilçesi Osmancıklı ve İslambeyli belde meydanları için yaptırdığı Atatürk Anıt’larının açılış törenine bölge halkının ilgisi yoğun oldu.

AW073396_01

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, İğneada Belediye Başkanı Tahir Işık, Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Ertuğrul Çamlıca, Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker, siyasi partilerin temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşların katılımıyla İğneada, Osmancıklı ve İslambeyli belde meydanlarında tören yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Anıt’ları açıldı.
AW073396_03
“Milli bir görevdir”
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün şunları söyledi:
“İğneada’yı ziyaretimizde Tahir Işık Başkanım ile Cumhuriyet Meydanı’nda gezerken Atatürk heykeli ile kaidenin birbirine uyumlu olmadığını ve Atatürk’e çok benzemediğini gördük. Kendisi de ifade etti. Ondan sonra da anıtın değiştirilmesi konusunda karar verdik. Büyükçekmece Belediyesi olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün güzel bir heykelini bu meydana diktik. Ata’mızın Anma Günü. 85’inci ölüm yıl dönümünü anacağız. Bizim için şereftir dedik. Birlikte açılışını yaptık. Ata’mız bizim için o kadar büyük hizmetler yaptı ki bizim de eğer Ata’mızın fikirlerini yaşatma, onun ışığında yürüme görevimizse aynı zamanda onun da yüzünün yeni genç nesiller tarafından unutulmaması için heykellerini dikme gibi bir milli görevimiz var. Onu yerine getirdik. Son derece mutluyum. Çok teşekkür ediyorum Tahir Başkanıma. O bu fırsatı vermeseydi olmayacaktı. ‘’

AW073396_05
Kırklareli’nin 3 belde meydanında konulan Atatürk Anıtı bölge halkını duygulardı.

AW073396_06