Çamaş ilçesinde fındık dışında yem üretimi yapan çiftçiler, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin makine parkından yararlandı. Sonbahar mevsimi döneminde Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin makineli tohum dikimi imkanından yararlanarak yem bitkisi ekimi yapan çiftçiler, bu ürünleri hasat etmeye başladı.

A W192904 04
Ekim sürecinde tarım makineleri ve tohum desteğinin kendilerini çok rahatlattığını belirten Çamaş ilçesi Edirli Mahallesi'nden Mehmet Çamaş ile Emre Çamaş ve Söken Mahallesi'nden Vedat Çamaş, hasat sezonunu da Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin makine ekipmanları ile kolaylıkla yaptıklarını söylediler.

A W192904 02
Tarım makineleri sayesinde insan gücünü en aza indirerek hem ekonomik, hem de zamandan çok önemli oranda tasarruf sağladıklarını dile getiren çiftçiler, tarım makineleri ve tohum desteği dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.

Karadeniz alası somon balığının fiyatı düştü, halk ozanları balıklar için mani okudu Karadeniz alası somon balığının fiyatı düştü, halk ozanları balıklar için mani okudu

A W192904 03