Bu gelişme sonrası AK Parti tarafından Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel görevden alınırken yerine Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar göreve getirildi.

Mosso, 28 Mayıs seçimleri sürecinde bir sokak röportajı sırasında AK Parti seçmenine ağza alınmayacak hakaretler eden bir kadını sosyal medya hesabında paylaşmış ve "İşte benim idollerim" diyerek de hakaret dilini övmüştü.  

Melek Mosso'nun bazı konserleri iptal edilmiş, sponsorlar sponsorluğunu iptal etmiş fakat tüm bu tepkilere rağmen Süleymanpaşa Belediyesi'nin düzenlediği Tekirdağ Kiraz Festivali'nde konser vermişti.

Melek Mosso Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Tekirdağ Kiraz Festivali'nde sahne alması ve burada Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel'in Mosso'ya sarılarak birlikte şarkı söylemesi büyük infiale yol açmıştı.

CÜNEYT YÜKSEL KENDİSİNİ BÖYLE SAVUNDU

Bu konser AK Partililerde büyük tepkilere neden olmuş, AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, "Milletimizin birlik ve beraberlik içinde olması gerektiği' vurgusunu göz önünde bulundurarak, konseri iptal etmenin, toplumsal ayrışmayı körükleyen bir eylem olacağı, farklı polemiklere zemin hazırlayacağı düşüncesiyle etkinliğe devam etme kararı aldık." ifadeleriyle kendisini savunmuştu.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel belediyenin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Melek Mosso'nun ilçeye neden davet edildiğini anlatmış teşkilat mensuplarından özür dilemişti.