İÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Bülent Zülfikar görevini, 2015-2023 yılları arasında İÜ Rektörlüğü’nü üstlenen Prof. Dr. Mahmut Ak’tan devraldı. Devir Teslim Töreni’ne İÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Bülent Zülfikar, İÜ 22. Dönem Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Adli Tıp Kurumu Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hızır Aslıyüksek, İÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Oral Öncül, Prof. Dr. Levent Şahin, Prof. Dr. Haluk Alkan, Prof. Dr. Recep Güloğlu, İÜ İstatistik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Haluk Zülfikar, İÜ Kurumsal İletişim Koordinatörü ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Özkan, İÜ Genel Sekreteri Metin Küçük, İÜ Genel Sekreter Yardımcıları Bilgin Hafızmehmetoğlu ve Figen Cihan, İÜ Kurumsal İletişim Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Elif Kahraman ve Rektörümüz Prof. Dr. Osman Bülent Zülfikar’ın ailesi katıldı.

“Başarılı Çalışmalar Devam Edecek”

Rektörümüz Prof. Dr. Osman Bülent Zülfikar, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada görev süresi dolan Prof. Dr. Mahmut Ak’a ve Rektörlük yönetimine çalışmaları için teşekkür etti. İstanbul Üniversitesi’ndeki başarılı eğitim-öğretim ve bilimsel çalışmaların geliştirilerek devam ettirileceğini ifade eden Prof. Dr. Zülfikar, “elbirliği ile Üniversitemiz için en iyisini yapmaya gayret edeceğiz” dedi.

“Elimiz, Gözümüz, Kalbimiz Bu Üniversitede”

Prof. Dr. Mahmut Ak, İstanbul Üniversitesi ve Rektörlük Makamı’nın tarihini anlatarak konuşmasına başladı. Prof. Dr. Ak, üniversitede 41. yılı olduğunu belirterek “Ailemizden çok buraya zaman ayırdık. Üniversitede güzel bir şey görsek sanki evimizde olmuş gibi sevindik. Dolayısıyla bu sevgi bitecek bir şey değil. Bizim yine elimiz, gözümüz, kalbimiz bu üniversitede. İnşallah hocamın da tecrübesiyle burası daha da yücelir. Biz tebrik ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Devir Teslim Töreni karşılıklı çiçek takdimi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi. Yeni rektörümüze başarılar diliyor, görevinin hayırlı olmasını temenni ediyoruz.