Uğur Dündar, mali genel kurulda önce Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu başkanlığından çekildiğini açıkladı. Ardından üyelerin desteğiyle görevini bırakmayacağını söyleyen Dündar, siyasetle suçlanması konusuna ve istifa çağrılarına çok sert yanıt verdi.

10 Nisan 2022’de bin 871 oyun 824’ünü alarak Yüksek Divan Kurulu Başkanı Seçilen Uğur Dündar,  “Hayat felsefem hep onurlu yaşamak, çocuklarıma şerefli bir soyadı bırakmak oldu. Yüksek Divan Kurulu Başkanlığını da Cumhuriyetin Feneri olduğu için kabul ettim. Bugün de bu görevi bırakmaya karar verdim. Ölünceye kadar Mustafa Kemal’in askeri olacağım, bedeli neyse ödeyeceğim. Bir Cumhuriyet sevdalısı olarak hayatım boyunca Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerledim. Fenerbahçe’ye de köklerini Kuvayı Milliye’den aldığı için gönül verdim. Doğru bildiğim yolda ilerlerken ağır bedeller ödedim, ama yılmadım. 12 yıldır ana akım televizyonlarda çalıştırılmadım.” ifadelerini kullandı.

Uğur Dündar, kendisini istifaya davet edenlere şu ifadeleri kullandı:

“Yüksek Divan Kurulu üyelerinin değerli oylarıyla Yüksek Divan Kurulu Başkanı seçildim. Seçildiğim gün Sözcü Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapıyordum ve yarım asırdır toplumun gerçekleri öğrenme hakkına gazeteci olarak hizmet ediyordum. Bu özelliğimi bilerek beni başkan seçtiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.”

Uğur Dündar sosyal medya hesabından "Genel Kurul Üyelerimizin unutulmaz destekleriyle görevime devam ediyorum." ifadelerini kullandı