Güney Afrika'da bir kilisede 15 yıldır rahiplik yapan Abraham Richmond, İslamiyet'i seçmesine vesile olan rüyayı gözyaşları içinde anlattı. Richmond, rüyasında bir sesin ona, "Adamlarına beyaz elbise ve takke giymelerini söyle" söylediğini belirtti.

İlk başta gördüklerine ve duyduklarına aldırmayan eski rahip aynı rüyayı üst üste görmeye devam ettiğini ve sesin daha hiddetli olduğunu belirtti. Gördüğü rüyayı cemaatine anlatan Richmond, binlerce kişiyle Müslüman oldu.

CEMAATİYLE BİRLİKTE KELİME-İ ŞEHADET GETİRDİ

Rüyadaki mesajı ilk toplantıda cemaatine aktaran Richmond, olumlu tepkiler aldığını belirtti. Kelime-i Şehadet getiren Richmond, kendisini takip eden binlerce kişiyle birlikte Müslüman oldu. Eski rahip, İbrahim ismini aldı.

"ALLAH İŞİMİ KOLAYLAŞTIRDI"

Mekke'ye hac yapmaya gelen İbrahim, yaşadıklarını söyle anlattı: 

"15 yıldır rahiplik yapıyordum. Güney Afrika’da bir kilisede yaklaşık 100 bin takipçisi olan bir cemaat lideriydim. Ta ki bir rüya görene kadar. Kilisede küçük bir odadaydım, uyuyordum. Ve sonra o ses geldi. Diyordu ki, ‘Ona söyleyin, beyaz takke taksın.’ Dedim ki; ‘Müslümanların taktığı mı?’ Dedim ki, bu sadece bir rüya. O yine tekrar tekrar geldi. Artık en son iyice hiddetlenmişti. Cemaatimi kastederek ‘Takipçilerine söyle!’ Dedim ki; ‘Şimdi, gideceğim ve onlara anlatacağım. Onlardan inanmalarını isteyeceğim.’ Ve gittim, anlattım. Allah ne kadar kolaylaştırdı, biliyor musunuz? Ve insanlar öylece hepsi birden iman etti. Kilisede ayin günü geldiğinde herkes beyazlara bürünmüştü. Hepsi de iman etti. 3 ay önce kilisede şehadet getirdim. Dediklerimi tekrar ettiler. Binlerce ses, o tek cümleyi, şehadeti benimle tekrar etti."

Gördüğü rüya hayatını değiştirdi! Hristiyan cemaat lideri takipçileriyle birlikte Müslüman oldu