Türkiye’de farklı alanlarda kendi markasını yaratmış 9 iş insanı ile öğrencileri buluşturacak proje ile 17 yaş ve altındaki gençlerin girişimciliğe teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Mektebim Kolejleri ve Türkiye’de Yılın Girişimcisi Ödüllü Fuat Sami iş birliği ile ‘Mektebim Koleji İş Dünyası Kurulu’ projesinin tanıtımı 14 Kasım’da yapıldı. Türkiye’de farklı alanlarda kendi markasını yaratan 9 girişimcinin yıl içinde düzenlenen kurul ile öğrencilerle buluşmalar gerçekleştireceği projenin lansmanına, Mektebim Koleji Kurucusu Ümit Kalko da katılım sağladı. Teknolojiden bankacılığa, inşaattan tasarım sektörüne farklı alanlarda yer alan 9 iş insanı ayrıca öğrencilere staj imkanı da sunacak.

IMG_5838

Mekebim Koleji Kurucusu Ümit Kalko, “Ülkemizin yüzde 50’si 30 yaşın altında. Genç nüfusa sahibiz, böyle de devam edecek. Yeni çağda yeni meslekler ön planda. Ülkemizin gerçekten de çağdaş, farklı ülkelerle rekabet edebilme arzusu varsa mutlaka girişimciyi desteklemesi gerekiyor. Sadece Ekonomi Bakanlığı'nın birtakım teşvik paketleri vermesinden ziyade daha da gerilere gelerek okul çağrılarından çocuklarımızın yaparak yaşayarak öğrenme modeliyle girişimcilik alanındaki bu işi daha önce yaşamış, deneyimlemiş, başarmış ya da başaramamış ama tecrübesi oluşmuş girişimcilerle bir araya getirerek onların tecrübelerinden faydalanmalarını istiyoruz. Biz de projemizle kendi alanlarında birçok marka yaratıp o markaları geliştirmiş, Türkiye ya da uluslararası platformlarda açılmış olan girişimcilerin olduğu bir kurul kurmuş olduk. Daha sonrasında Türkiye genelindeki Mektebimleri ziyaret edecekler. Çocuklarımıza; deneyimlerini, başarılarını, yaşadıklarını anlatacaklar. Yol gösterici mentor olacaklar” açıklamasını yaptı.

Başlıksız-2-Kurtarıldı-Kurtarıldı-145

Mektebim Koleji İş Dünyası Kurulu ise şöyle:

  • “Avukat, İş insanı, MCD İnşaat Gayrimenkul Turizm YK Başkanı, Fahri Konsolos Mehmet Cihat Demir,
  • Doğanlar Holding YK Başkanı Davut Doğan
  • Reysaş Lojistik YK Başkanı ve Uzaya Çıkan İlk Türk Durmuş Döven,
  • Ünlü Tasarımcı ve Moda Markasının Sahibi, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği YK Üyesi Arzu Kaprol,
  • Onedio ve MediaZone Medya Grubu YK Başkanı Kaan Kayabalı,
  • Arzum Ev Aletleri YK Başkanı, DEİK YK Üyesi Murat Kolbaşı,
  • Turkish Bank T-Gate ve Türk Sigorta YK Üyesi Atilla Köksal,
  • Seri Girişimci ve Fütüristler Derneği Onursal Başkanı Alphan Manas,
  • Amplitude Teknoloji Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen.