Cumhurbaşkanı seçimleri sonrası parti teşkilatının katılımıyla ‘teşekkür’ programı düzenleyen Kahramanmaraş Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek,"Nüfusu 400 binden fazla olan 46 metropol ilçe arasında Onikişubat’ımızı birinci sıraya taşıdık. Bu başarıda en büyük pay sizlerin" dedi.

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesi, 14 ve 28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde yüzde 78.83 oy oranıyla nüfusu 400 binden fazla olan 46 metropol ilçe arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a en fazla desteği veren ilçe oldu. Seçimde kazanılan başarının ardından Onikişubat Belediye Başkanı Mahçiçek’in ev sahipliğinde parti teşkilatına yönelik ‘teşekkür’ programı düzenledi.EXPO 2023 Sergi Alanı’ndaki Arasta Çarşısı’nda düzenlenen programa AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, AK Parti Onikişubat Kadın Kolları başkanı Nursel Kaçamaz ve AK Parti Onikişubat Gençlik Kolları Başkanı Furkan Ünaldı’nın yanı sıra ilçe, kadın ve gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ve mahalle başkanları katıldı.Davetlilerini tek tek selamlayarak sohbet eden Mahçiçek’e Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Ali Ünsal ve Enes Sarıca’da eşlik etti.

“Bütün engellemelere rağmen milletimiz 28 Mayıs’ta iradesini ortaya koydu”

Türkiye olarak çok önemli bir seçimi başarıyla tamamladıklarını kaydeden Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türkiye’yi teslim almak isteyenlerin hedeflerine ulaşamadığını belirterek, “Çok önemli bir seçim süreci geçirdik doğrusu. Gerçekten Türkiye’yi sevmeyen, bağımsızlığını istemeyen, Türkiye’yi tekrar teslim almak isteyen bütün dünyadaki emperyalistlerin tümü bir araya geldi. Gayeleri ülkemizi tekrar teslim almaktı. AK Parti kurulduğu dönemden bu tarafa da hangi badirelerden geçti, sizler de biliyorsunuz. 17-15 Aralık, Gezi Olayları, 15 Temmuz ihtilal girişimleri, parti kapatma davaları, AK Parti’nin karşılaştıkları da o günlerden farklı değildi. Ama Türkiye’nin mandacılara teslim olmasını önleyen büyük bir liderimiz var. İşte AK Parti’mizin başında büyük lider, Türkiye artık size tabi olmayacak, bağımsız ve güçlü bir ülke olacak dedi emperyalistlere. Büyük bir mücadeleden geldik. Türkiye’de demokrasiyi egemen kılmak kolay değildi ama Allah’a şükür güzel bir milletimiz var. Biz hiç kimseyi ayrıştırmadık, ötekileştirmedik. Herkesi bu milletin birinci sınıf vatandaşı olarak gördük ve dedik ki milletin iradesi belirleyici olacak. Millet kimi yönetime getirdiyse bu ülkeyi o yönetecek. Esas sorun işte bu ülkeyi kimin yöneteceği. Milletin seçtiklerimi ve yoksa o vesayetçiler mi bu ülkeyi yönetecek. Artık o vesayetçileri siyasetten sildik çok şükür. Bu milleti, bu milletin seçtikleri yönetiyor. Batısı, Avrupa’sı, Amerika’sı, okyanusun ötesi gibi bütün engellemelere rağmen 28 Mayıs’ta millet iradesini ortaya koydu ve ‘Yok Artık’ dedi. Bu inşallah böyle devam edecek. Milletin iradesine kimse engel olmayacak” diye konuştu.

“400-450 bin nüfusa sahip ilçelerin tümünde Onikişubat 1’inci olmuştur”

Cumhur İttifakı’nın seçimden alnının akıyla çıktığına vurgu yapan Başkan Mahçiçek, Kahramanmaraş ve Onikişubat’ın seçimdeki başarısına değinerek, Onikişubat’ın 46 metropol ilçe arasında birinci olduğunu söyledi.

Başarıda en büyük payın teşkilat mensuplarının olduğunu dile getiren Mahçiçek, “Çok iyi bir netice aldık Allah’a şükür. Kahramanmaraş olarak da çok iyi bir netice aldık. Onikişubat ilçemizin 460 bin civarında nüfusu var. Kahramanmaraş’ın toplam nüfusunun yüzde 40’ı Onikişubat’ta. 14 ile 28 Mayıs seçimleri arasında 4,37 puan artı olarak fark var. 400-450 bin nüfusa sahip ilçelerde bugüne kadar yapılan seçimlerin tümünde Onikişubat 1’inci olmuştur. Bu birinciliği sağlayan da sizlersiniz. Başta hanım kardeşlerimiz olmak üzere sizlerin çok emeği var. Biz hasbi ve samimi olarak yüreğimizi ortaya koyarsak bizi kimse engelleyemez. Makamlar gelir gider, önemli olan gönül dostluklarıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi sadece AK Parti kazanmamıştır. 85 Milyon insanımız kazanmıştır. Çünkü AK Parti iktidarları 85 milyon insanımıza hizmet eder. İnşallah Cenab-ı Hakk, Cumhurbaşkanımıza hayırlı, sağlıklı uzun ömürler nasip eder. Böyle bir lider dünyada yok. Böyle bir liderin yanında olmak, beraber yol yürümek bizler için gurur vesilesi. Bu netice Cumhur İttifakı’na dâhil olan insanlarımızın eseri. Cumhur İttifakı’mıza dahil olan partiler hep beraber bu başarıyı göğüslediler” ifadelerini kullandı.

AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara da ev sahipliğinden ötürü Mahçiçek’e teşekkür ederek, Onikişubat’ın seçimdeki başarısına vurgu yaptı.