banner596

Pritt ve TOÇEV Güçlerini Birleştirdi; Çocukların Eğitim Hayalleri Renklendi!

Pritt ve TOÇEV; “Çocuklar İçin Üretiyoruz” projesi için bir kez daha güçlerini birleştirdi. Henkel’in lider yapıştırıcı markası Pritt ve okumaya istekli çocuklara destek sağlayan sivil toplum kuruluşu TOÇEV tarafından projenin bu yıl üçüncüsü hayata geçirildi. Pritt’in Instagram hesabı üzerinden gerçekleşen proje kapsamında, katılımcıların yaptıkları her paylaşım bağışa dönüşerek çocukların eğitimine katkı sağlamak üzere TOÇEV’e aktarıldı.

İş Dünyası 23.11.2022, 13:12
Pritt ve TOÇEV Güçlerini Birleştirdi; Çocukların Eğitim Hayalleri Renklendi!

Dünyanın ilk stick yapıştırıcısı Pritt ve kalplerinde eğitim ışığı taşıyan çocuklara eğitim olanakları sunan TOÇEV iş birliğinde bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen “Çocuklar İçin Üretiyoruz” projesi, bir kez daha küçüklerin eğitim hayallerine umut oldu. Proje kapsamında, bu yılın temasına uygun olarak ahtapot, yengeç, denizatı, kaplumbağa ve denizaltı gibi su altı dünyası figürlerinden oluşan 5 farklı Pritt karakteri şablonu hazırlandı. Katılımcılardan, evlerinde bulunan yumurta, süt kartonu, kağıt rulo ve pipet gibi ambalaj atıklarını kullanarak şablonlardaki figürleri yapmaları ve Instagram’da paylaşmaları istendi. Böylece atık malzemelerin “ileri dönüşümle” yeniden değerledirilmeye teşvik edilmesi ve çocuklarda sürdürülebilirlik bilincinin artırılması hedeflendi. Çocuklar, projeye birbirinden renkli ve yaratıcı çalışmalarıyla ve Instagram üzerinden yaptıkları binin üzerinde paylaşımla destek sağladı. Pritt de yapılan her bir paylaşım için TOÇEV’e bağışta bulundu. Aynı zamanda paylaşımlar arasından en yaratıcı çalışmalar da yine Pritt markası tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. “Çocuklar İçin Üretiyoruz” projesi, yapılan iş birliği kapsamında bu yıl İstanbul Akvaryumu’na da yelken açtı. Toplam 75 bin akvaryum ziyaretçisi, Pritt ile su altı dünyasını keşfederken, çocuklar Taş Kağıt Makas Atölyesi ekibi ile birlikte atölye alanında da yaratıcılıklarını konuşturdu, yaptıkları figürleri ise akvaryumda sergileme fırsatı buldu.

Pritt, proje için katılımcıların paylaşımlarıyla belirlenen bağış bedeline ek olarak Fritz Henkel Vakfı vasıtasıyla da TOÇEV’e toplamda 10.000 Euro’luk bir bağış daha gerçekleştirdi. “Çocuklar İçin Üretiyoruz” projesi, böylece geleceğin aydınlık ufuklarına eğitimin rotasından ayrılmadan ilerlemek isteyen küçüklere bir kez daha katkı sağlamış oldu.

Yorumlar (0)