İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde bulunan Diş Hekimliği Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olan öğrenciler mezuniyet çoşkusunu yaşadı.

İstanbul Aydın Üniversitesi, bilimsel çalışmaları ve deneyimli akademik kadrosuyla ülkemizde ve dünya genelinde tanınan bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. "Aydınlık Bir Geleceğe" sloganıyla yola çıkan bu prestijli eğitim kurumu, İstanbul'un merkezindeki yerleşkeleriyle tam bir şehir üniversitesi deneyimi sunuyor.

F6u_xCZWgAAdKhq

Üniversite, öğrencilere eğitim hayatları boyunca verdiği kariyer planlaması desteğiyle bilinirken, mezun olduktan sonra da öğrencilerini sektörde işe yerleştirmedeki başarısıyla ön plana çıkıyor. Son verilere göre, İstanbul Aydın Üniversitesi mezunlarının yüzde 83,6'sı mezuniyetlerinin ardından iş sahibi oluyor, bu da üniversitenin sektördeki lider konumunu bir kez daha kanıtlıyor.

2022-2023 Eğitim Öğretim Dönemi itibarıyla 18. mezunlarını vermenin gururunu yaşayan İstanbul Aydın Üniversitesi, eğitim kalitesi ve öğrenci odaklı yaklaşımıyla öne çıkıyor. Üniversitenin çeşitli fakültelerinde, lisans ve lisansüstü programlarda eğitim gören binlerce öğrenci, geleceğe daha aydınlık bir perspektifle bakmanın mutluluğunu yaşıyor.

F6u_w2_WIAAFYfp

Törenin en dikkat çeken anlarından biri, binlerce mezun öğrencinin kep fırlatarak mezuniyet coşkusunu doruklarda yaşamasıydı. Bu geleneksel ritüel, öğrencilerin üniversite hayatlarını noktalarken duygusal ve unutulmaz anlar yaşamalarına vesile oldu.

Mezuniyet Programında konuşan Mütevelli Heyet Başkanımız Doç. Dr. Mustafa Aydın “Cumhuriyetimizin ve Türkiye’mizin 100. Yılında” İstanbul Aydın Üniversitesi olarak başarılarla taçlandırılmış 20 yılı geride bırakmanın ve uluslararası düzeyde eğitim almış, dünya insanı olarak nitelendirilen gençler yetiştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.” dedi.

F6vCL_PWwAA-iGa

Mezuniyet törenine katılan aileler, öğrencilerinin bu önemli dönüm noktasında yanlarında olmanın gururunu yaşadı. Hem öğrenciler hem de aileleri, elde ettikleri başarıları ve yeni başlangıçları kutlamak için bir araya geldiler.

F6vBAngXQAA_DQx

İstanbul Aydın Üniversitesi'nin bu coşkulu mezuniyet töreni, öğrencilere eğitim hayatlarının sonunda verdikleri emeğin karşılığını aldıkları ve yeni bir hayata "mezun" unvanıyla adım attıkları anlamlı bir gün oldu. 

F6u_wf5WkAApRpM

İstanbul Üydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda: "Tamamladığımız 2022-2023 Eğitim Öğretim Dönemi itibarıyla, bugün 18. mezunlarımızı vermenin gururunu yaşadık. İAÜ Ailesi'nin yeni bir mezuniyet coşkusunda daha bir araya geldik. Bugün tören alanının en gururlu köşesi; belki de diplomalarına kavuşan evlatlarımızdan çok daha heyecanlı olan ve gözleri de gönülleri gibi dolu dolu olan ailelerimizin bulunduğu alandı! Büyük özveri ve fedakârlıklarla yetiştirip okuttuğunuz, bu ana gelene kadar üzerine titrediğiniz evlatlarınızın en mutlu günlerinden birine şahitlik etmek için buradasınız. Bu güzel manzaranın gizli kahramanları sizlersiniz. Bu gururu fazlasıyla hak eden anne babalarımızı, yürekten tebrik ediyorum..." ifadelerini kullandı.

Doç. Dr. Mustafa Aydın ayrıca, büyük deprem felaketinde hayatını kaybeden İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri için de şu ifadeleri kullandı: "6 Şubat tarihinde ülkemizde meydana gelen ve “asrın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli, 11 ilimizi etkileyen deprem felaketi nedeniyle ülke olarak hepimiz çok zor günler yaşadık. Şüphesiz tarifi olmayan korkunç bir acı, çetin bir imtihanla baş başa kaldık. 

İlk günden itibaren dayanışma ruhuyla depremzedelerimizin yanında olduk. Özellikle hocalarımız, idari personelimiz ve öğrencilerimizin gönüllü olarak deprem bölgesindeki özverili çalışmaları bizleri gururlandırdı. Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde kurduğumuz “İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim ve Yaşam Kompleksinde” hâlâ yaralarımızı sarmak için var gücümüzle çalışarak bölge halkına sağlık, eğitim, gıda, giyim, kişisel bakım gibi pek çok alanda destek olmaya devam ediyoruz.

Ne yazık ki bu felakette kaybettiğimiz öğrencilerimizde var. Yüce Mevla’nın bir daha benzeri bir felaketi bizlere yaşatmaması temennisiyle depremde yaşamını yitiren tüm canlara Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum."