banner363

banner380

banner453

banner454

banner403

banner420

02.01.2015, 10:50 11175

EKOVİTRİN 15 YAŞINDA

Ekovitrin, bu ay itibariyle 15 yaşına girdi. 2000 yılından bu yana hiç ara vermeden her ay okuyucumuzla buluştuk. Bu dergiyi kurarken, büyük bir sermayemiz yoktu, heyecanımız, inancımız ve ülkemize hizmet etme aşkımız vardı. Daha ilk sayımızdan itibaren pozitif yayın politikamızla Türk girişimcisine destek olduk, onların başarı hikayelerini kamuoyuna yansıtmaya gayret ettik. Türk dünyası başta olmak üzere, dünyanın birçok ülkesiyle Türkiye arasında köprüler kurduk. Ekovitrin, yayın hayatına başladıktan sonra kısa süre içinde Türkiye’de ve Türk Cumhuriyetleri’nde tanındı, ekonomi dergiciliğinde bir marka haline geldi.
Ekovitrin, yabancı yayın organlarının ismini alarak, onların Türkiye’deki taşeronu olmadı, tam aksine, Türkiye’nin markasını dünyaya taşıdı. Ekovitrin bugün 10’dan fazla ülkede temsilciliği bulunan, Avrasya coğrafyasında iş ve siyaset dünyası tarafından tanınan, Türkiye’nin uluslararası tek aylık ekonomi dergisidir.
Ekovitrin şimdi 15 yaşında delikanlılık çağında…Biz delikanlı bir dergiyiz…
İlkemiz: Ülkemizdir…
Bu ülkenin, bu milletin değerleri bizim de değerlerimizdir.
Taş üstüne taş koyan dürüst iş adamı da sanayici de tüccar da her ilkeli siyasetçi de bürokrat da bizim için değerlidir.
İşte Ekovitrin, bu dürüst insanların vitrinidir.
Böyle bir yayın organının kurucuları arasında olmaktan onur duyuyorum. Ekovitrin’in kuruluşundan bugüne, kader birliği yaptığımız Yönetim Kurulu Başkanımız Kamuran Abacıoğlu ve Başkan Yardımcımız Şeref Özata’ya içtenlikle teşekkür etmek istiyorum. Eğer onların özverili çabaları olmasaydı, Ekovitrin de olmazdı. Bir teşekkür borcum da Ekovitrin çalışanlarına. En büyük teşekkürüm ise bizleri destekleyen sevgili Ekovitrin okuyucularına…
Biz Ekovitrin Ailesi olarak elbirliği ile 15’inci yayın yılına girdik. Elbirliği, gönül birliği ve ortak akılla nice 15 yıllara…

WWW.EKOVİTRİN.COM
Web sitelerinin web trafikleriyle ilgili bilgi veren Alexa diye bir şirket var. İnternet bilgi sağlayıcısı ABD’li bu şirket dünya çapında tanınıyor. Alexa, bir anlamda derecelendirme kuruluşu gibi görev yapıyor. Dünyadaki bütün web sitelerinin; deyim yerindeyse en ve boy ölçülerini bu siteden öğreniyoruz. Bir sitenin dünya sıralaması, ülke sıralaması, kaç kişi tarafından ziyaret edildiği, hepsi Alexa’da yer alıyor.
Alexa’nın raporuna göre “Dergiler ve e-dergiler” kategorisinde www.ekovitrin.com sitemiz en çok ziyaret edilen 14 site içinde 2’nci sırada yer alıyor. Birinci sırada www.capital.com.tr var. www.ekovitrin. com sitemizin aktif olarak yayına başlaması henüz üç dört yıl oldu olmadı. Bu süreç içerisinde geldiğimiz noktadan memnunuz ancak, hedefimiz www.ekovitrin.com sitemizin kendi kategorisinde zirvede yer alması.

YILIN STARLARI 2014 ANKETİ
Ekovitrin dergisi, iş, finans ve siyaset dünyasından başarılı kişi, kurum ve kuruluşları belirlemek üzere 2001 yılında “Yılın Starları Anketi” adı altında bir proje başlatmıştı.
2001’den bu yana her yıl aralıksız yapılan ve geleneksel hale gelen Yılın Starları Anketi’nin bu yıl 14’üncüsünü gerçekleştiriyoruz. Ekovitrin Jürisi tarafından 2014 yılının başarılı isimleri olarak tespit edilen 81 aday, 27 ayrı kategoride yarışacak. Yılın Starları adayları ocak sayımızda yer alıyor. Okuyucularımız, dergimizde ve www.ekovitrin.com sitemizde yer alan “Yılın Starları” anket formunu doldurarak oylarını kullanabilecekler. Yılın Starları, Ekovitrin okuyucularının oylarıyla belirleniyor. Birinci gelenlere ödülleri ise muhteşem bir törenle veriliyor. Yılın Starları ödülleri, yurt içi ve yurt dışındaki başarılı isimlere takdim ediliyor ve ödül törenlerimiz “uluslararası bir forum” niteliği taşıyor. 

UZMANLARIN GÖZÜYLE 2015
Küresel ekonomideki gelişmeler geçen yıl olduğu gibi bu yıl da dünya ekonomilerini etkileyecek.Rus ekonomisinde yaşanan krizin Türkiye’yi olumsuz etkilemesi bekleniyor. Piyasalar açısından 2015 nasıl bir yıl olacak? Altın, avro, dolar ve borsa nasıl bir seyir izleyecek? Piyasa uzmanları yatırımcılara ne öneriyor? Türkiye’yi 2015 yılında neler bekliyor? Ekovitrin Ocak 2015 sayısında bu konuyu  detaylı bir şekilde ele aldı.
Okuyucularımızın yeni yılını tebrik ediyorum. 2015’in ülkemize, milletimize ve bütün insanlığı huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini, savaşların sona ermesini, barışın gelmesini diliyorum.

Saygılarımla…
Yorumlar (0)