Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde AK Parti Grup Başkanvekili Dr. Leyla Şahin Usta başkanlığında, fındık üretimi yapan illerin Milletvekilleri ve FİSKOBİRLİK yönetimiyle birlikte toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda fındık üretiminin daha verimli olması ve ülke ekonomisine katkısının artması adına yapılması gerekenler tartışıldı.

AK Parti Grup Başkanvekili Dr. Leyla Şahin Usta “Fındık üreticilerinin her daim yanında olurken, ülkemize özgü ürünlerin ihracat ve ithalatının değer kazanması için gece-gündüz çalışmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Toplantıya katılan isimlerden biri olan AK Parti Ordu Milletvekili İbrahim Ufuk Kaynak, “Üreticilerimizin ve beklentilerinin karşılanacağı bir tabloyu ortaya koymak adına bir toplantı gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, bugüne kadar olduğu bundan sonra da fındık üreticilerimizi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Toplantıda fındık üretiminin daha verimli ve kaliteli hale gelmesi için yapılması gerekenlerle ilgili fikir alışverişinde bulunduklarını kaydeden Kaynak: “Fındık yetiştiriciliği yapan illerimizin Milletvekilleriyle birlikte fikirlerimizi ve üreticilerimizin yeni sezon öncesi beklentilerini aktardık. Üreticilerimizin yüzünü güldürecek bir sezon olması açısından atılması gereken adımları istişare ettik. Adeta fındık üzerine mesai yapacak bir çalışma grubu oluştu diyebilirim. Ordu başta olmak üzere tüm fındık üreticilerimizin içi rahat olsun, hükümetimiz her zaman olduğu gibi yine üzerine düşeni yapacaktır” şeklinde konuştu.

Yüz binlerce fındık üreticisi ise gözünü yeni sezon için açıklanacak fındık fiyatına çevirdi. 2022 yılında fındık fiyatı 30 temmuz tarihinde açıklanmıştı.