Üsküdar Belediyesi tarafından Küçüksu Mahallesi'nde yapılan Çocuk Köyü’nün ilk kahvaltısı binlerce çocuğun katılımıyla gerçekleşti. Herkesin ücretsiz yararlanabildiği Çocuk Köyü, Üsküdar'da çocukların doğal hayatı tanıyarak, şehrin göbeğinde köy hayatını yaşaması ve büyümelerine olanak sağlayan bir alan olarak tasarlandı. Çocuklar, gün boyu çiftlik hayvanlarıyla keyifli anlar yaşayarak, köy hayatını aileleriyle birlikte deneyimlemenin tadını çıkarttı. Üsküdar Çocuk Köyü’ne gelen binlerce çocuk, ücretsiz olarak at binme deneyimi yaşadı. Ata binmek isteyen çocuklar, uzun kuyruklar oluşturdu. Çocuklar inekler, koyunlar ve kuzularla hafta sonu güneşinin tadını çıkardı. Gün içinde eğlenerek öğrenen çocuklar, doğayı ve çevreyi daha yakından tanıma şansı yakaladılar. Etkinliğe Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Yardımcısı Osman Boyraz ve çok sayıda vatandaş ile çocuklar katıldı.

Hz. Muhammed’e (S.A.V.) hakaret eden adamın komşuları konuştu! Hz. Muhammed’e (S.A.V.) hakaret eden adamın komşuları konuştu!

AW159483_05
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Dünyada eşi benzeri olmayan bir köydeyiz. Bütün İstanbul burada. Bursa’dan bile gelen var. Anne ve babalar mutlu, çocuklar da mutlu. O kadar yoğun katılım var ki 2 saatte gelebildim. Anadolu'daki tüm köylerin ortak noktası oldu burası” dedi.

AW159483_04AW159483_01AW159483_02