Türk Hava Yolları’nın hava kargo markası Turkish Cargo; Şubat ayında başarılı bir performans sergileyerek dünyanın önde gelen hava kargo taşıyıcıları arasında 3. sırada yer aldı.

İran kaza yerini biz bulduk dedi ama Selçuk Bayraktar'dan cevap geldi: ''Ben de oradaydım'' İran kaza yerini biz bulduk dedi ama Selçuk Bayraktar'dan cevap geldi: ''Ben de oradaydım''

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği IATA’nın (International Air Transport Association) yayınladığı aylık verilere göre geçtiğimiz yılın aynı döneminde 6’ncı sırada yer alan başarılı marka; 2024 yılının Şubat ayında Amerika, Avrupa ve Uzak Doğu’nun en büyük markalarını geride bırakarak ilk 3 hava kargo taşıyıcısından biri oldu.

Hava yoluyla taşınan kargo tonajının kat edilen kilometreye çarpımıyla elde edilen FTK (Freight Tonne Kilometres) verilerine göre Turkish Cargo, kilometrelendirilmiş taşınan kargo tonajını bir önceki aya göre %8 oranında artırarak pazar payını %6,2 seviyesine çıkardı.

Dünyanın en hızlı büyüyen hava kargo markası Turkish Cargo, geniş hizmet yelpazesini ve operasyonel kabiliyetlerini Türkiye’nin eşsiz coğrafi avantajlarıyla birleştirerek başarı çıtasını her geçen gün yükseltmeye devam ediyor.