İstanbul'un en yoğun trafine sahip bölgelerden Yenibosna ile Büyükçekmece arasında günün her saati durma noktasına gelen trafik vatandaşları canından bezdiriyor. 

27866819-3922-48b9-a227-6a46d0320794

Okulların kapanmadan önceki döneminde de trafik bu böglede çekilmez hal alıyordu. Okulların kapanmasıyla rahatlama bekleyen vatandaşlar hayat kırıklığı yaşadı. 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçim vaatlerinden biri olan Yenibosna-Tüyap arası metro projesi aradan yıllar geçmesine rağmen hayata geçirilmedi. Bölge halkı sadece üst geçitlerde "İstanbul'un batısına metro getiriyoruz" afişlerinden başka bir şey görmüyor. 

Beylikdüzü, Hadımköy, Esenyurt, mimaroba, Sinanoba, Tepekent, Kumburgaz gibi yerleşim yerlerindeki yeni konutların da hayata geçmesiyle nüfus yoğunluğu bu bölgelerde iki kattan fazla arttı. Ulaşım bu noktada daha da büyük bir sorun olmaya başladı fakat vatandaşlar için alternatif yolların olmaması 3 milyondan fazla insanı çileden çıkardı. 

okulların kapanmasından sonra İstanbul'da yaşayanların bir çoğu Büyükçekmece ile Tekirdağ arasındaki yazlıklarına taşındı. Bu sebeple daha önce sadece sabah ve akşam saatlerinde yaşanan trafik yoğunluğu, artık günün her saati yaşanmaya başladı. 

Normal şartlarda otomobille 20 dakika içerisinde ulaşılması gereken Yenibosna ile Büyükçekmece arasında geçen süre 2 saati bile geçiyor. 

Vatandaşlar bu sorunun acilen çözülmesini bekliyor.