Kulüpten yapılan açıklamada, "Fenerbahçemize hem futbolcu hem de teknik direktör olarak hizmet eden ve en zor dönemlerde camiamızın bir neferi olarak hiçbir sorumluluktan kaçınmayan İsmail Kartal Hocamız ile 2023-2024 sezonu için bir yıllık anlaşmaya varılmıştır." denildi.

Sarı-lacivertliler, yeni sezon öncesi takımın başına Teknik Direktör İsmail Kartal'ı getirdi. Kulüpten transferle ilgili yapılan açıklamada, "Fenerbahçe'mize hem futbolcu hem de teknik direktör olarak hizmet eden ve en zor dönemlerde camiamızın bir neferi olarak hiçbir sorumluluktan kaçınmayan İsmail Kartal Hocamız ile 2023-2024 sezonu için bir yıllık anlaşmaya varılmıştır. İsmail Kartal, Fenerbahçe kariyerini bu sezon yarışacağımız tüm kulvarlarda kupalar kazanarak taçlandırmak için, yeniden Çubuklu'nun başına geçiyor. Yuvana hoş geldin FENERBAHÇE’NİN NEFERİ" denildi.


İsmail Kartal, daha önce 2015 ve 2022 yıllarında da sarı-lacivertli kulüpte teknik direktörlük görevi yapmıştı.

İsmail Kartal, 12 Ağustos 2014'te Aziz Yıldırım'ın başkanlığı döneminde Fenerbahçe ile sözleşme imzalarken sezonu Galatasaray'ın üç puan gerisinde ikinci tamamladı.

Fenerbahçe, İsmail Kartal'la o sezon çıktığı 46 resmi maçta 30 galibiyet elde etti. Fenerbahçe sezonu 10 beraberlik ve 6 da mağlubiyetle tamamladı.