Sevgili Okuyucular,

Sıcak yaz günlerinin ortasında sizleri iş dünyasının serinleten rüzgârlarıyla karşılıyoruz! Heyecanla beklediğiniz 23 yıldır yayın hayatını sürdüren Ekovitrin'in Ağustos sayısıyla bir kez daha karşınızdayız. İş dünyasının nabzını tutmaya, ekonominin rotasını belirlemeye devam ediyoruz. Dolu dolu içeriği ve uzman yazar kadromuzla, sizlere yine heyecanla bir okuma deneyimi sunuyoruz.

Ağustos sayımızda, yepyeni bir döneme adım atıyoruz. Küresel ekonominin hız kesmeden ilerlediği günümüzde, girişimcilerin ve şirketlerin başarı hikâyelerine odaklanıyoruz. Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından ilham verici girişimcilik öyküleri, büyüme stratejileri ve iş dünyasında dikkat çeken başarıların perde arkasına hep birlikte göz atıyoruz.

Ağustos sayımızda, sizlere özel röportajlar, sektörel analizler, en son haberler ve daha fazlasını sunuyoruz. Ekovitrin dergisi olarak misyonumuz; ekonomi ve iş dünyasına yön veren, vizyon sahibi okuyucularımıza her zaman en güncel, doğru ve nitelikli içeriği sunmaktır.

ÇAĞI YAKALAYANLAR IDEF 2023’TE BULUŞTU

Dünya Rusya - Ukrayna savaşı ile birlikte tüm güvenliklerini, savunma sistemlerini ve silah güçlerini dönüştürürken İstanbul’da gerçekleştirilen IDEF 2023 Savunma Sanayi Fuarı’nda Türk firmaları yeni ürünleriyle çağı yakaladıklarını gösterdiler.

Dile kolay savunma sanayinde dışı bağımlılığını yüzde 20’lere indiren ve yüzde 80 yerliliğe ulaşan Türkiye’nin savunma gücü IDEF 2023’e resmen yansıdı. Ekovitrin olarak savunma sanayindeki önemli gelişmeleri; BMC Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Yalçıntaş, SAHA Genel Sekreteri Levent Kerim Uça ile röportaj, TÜMOSAN, ASELSAN ve diğer firma haberleriyle yansıtmaya çalıştık.

Havada, karada ve denizde “Kızılelma”larımızın sayısı giderek artıyor

BAKAN PROF. DR. BOLAT FİYAT İSTİKRARINI ANLATTI

Yine Ağustos sayımızda enflasyonun yüksek seviyede seyrettiği ülkemizde fiyat istikrarı, diğer taraftan dış ticaret ve gümrüklerle ilgili konuları Ticaret Bakanımız Prof. Dr. Ömer Bolat ile konuşarak sizleri bilgilendirmeye gayret ettik.

Ekovitrin’in sayfalarına aldığı ayın diğer önemli gelişmesi de Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov’un Türkiye ziyareti oldu. Konuk Cumhurbaşkanı Türkiye’de sanayi tesislerini gezerken TÜMOSAN’ı da ziyaret etti ve Tataristan’ı TÜMOSAN’a açtığını söyledi.

Kaliteli büyümenin yolu tüketim değil, kaliteli ihracat. Bunu artık herkes biliyor. İşte bu konuda firmalarımızın ihracatın katma değerini artırması için yapması gerekenler bulunuyor. Bunların başında Turquality uygulamaları geliyor. Biz de konunun uzmanlarından Dr. Salim Çam’a Turquality programlarını ve firmaların ne yapmaları gerektiğini sorduk.

YAZARLARIMIZ ANALİZ VE YORUMLARIYLA UFUK AÇTI

Sadece başarı hikâyeleriyle değil, ekonomik gelişmeleri de yakından takip ediyoruz. Ağustos sayımızda, son dönemdeki ekonomik dengeler, sektör analizleri ve geleceğe dair öngörülerle donatılmış makaleleri sizler için derledik. Yatırımcılardan, ekonomi uzmanlarına kadar herkesin merakla beklediği iç görüler, Ekovitrin ile artık elinizin altında!

Genel Yayın Yönetmeni Şeref Özata “İstikrar Ama Nasıl?”, Prof. Dr. H. Tarık Oğuzlu “NATO’nun Genişlemesi ve Türkiye – Avrupa Birliği İlişkileri”, Eda Karadağ “Bir Merkez Hikâyesi”, Bilal Koçak “Vatan ve Bayrak Uğruna”, Prof. Dr. Hüseyin Selimler “Uzun İnce Bir Yoldayız”, Sedat Yılmaz “Ekonomide Ölçü CDS’ler ise Doğru Yoldayız”, Dr. Cüneyd Ebrar Levent “Yabancı Yatırımcı Borsa İstanbul’a Geri Döner mi?” ve Av. Ahmet Burak Yalçın “Tahliye Taahhütnamesinde Önemli Gelişme” başlıklı analiz ve yorumlarıyla öne çıkan yazarlarımız oldu.

Diğer taraftan Ekovitrin’in ayrılmaz bir parçası olan Lojistik’te bu ay yazar yorumları, firma haberleri ve röportajlar ile “Otomotiv ve Yedek Parça Taşımacılığı”nı işledik.

EKOVİTRİN SADECE İŞ DÜNYASI DEĞİL TÜM İŞ HAYATININ DERGİSİ

Ekonomi ve iş dünyasının yanı sıra, Ağustos sayımızda sürdürülebilirlik ve teknolojiyi de unutmuyoruz. Sosyal sorumluluk projelerinden, çevreci iş modellerine; dijital dönüşüm süreçlerinden, geleceğin teknolojilerine kadar geniş bir yelpazede içeriğimizle yanınızdayız.

Eğitim ve kariyer konularında da rehberlik ediyoruz. Başarıya giden yolda izlenecek adımları keşfedecek, kariyerinizdeki dönüm noktaları için ipuçları bulacaksınız. Ekovitrin, sadece iş dünyasının değil, iş hayatına adım atan gençlerin de yol göstericisi olmaya devam ediyor.

Siz değerli okuyucularımızın desteği ve ilgisiyle her sayıda daha da büyüyor, daha da güçleniyoruz. Bu yolculukta bize eşlik ettiğiniz için teşekkür ederiz. Unutmayın, Ekovitrin, ekonominin kalbinin attığı yerdir!

Gündemle beraber ilgi çekici gelişmeleri öne çıkarma ve okuyucusuna en iyi ekonomi dergisini sunma gayretini şevkle sürdürün Ekovitrin, tüm yayın bayileri, D&R mağazaları, online Turkcell Dergilik, Türk Telekom e-dergi platformları ve Dünya Store’da bulunabiliyor.

Ayrıca Türkiye ve dünyadaki güncel iş ve ekonomi haberlerini takip etmek için bizi AppStore ve PlayStore'den uygulamamızı indirebilirsiniz.

Keyifli okumalar dileriz.