Dünyada 40’dan fazla ülkede her yaş grubundan milyonlarca insanı etkisi altında bırakan LIGHTS & DREAMS “Ormanda Işık Festivali” ilk kez Türkiye’de düzenlenecek. 29 Haziran’da ziyaretçilerine kapılarını açacak olan festival Turkcell Platinum Park’ta 50.000 metrekarelik alanda gerçekleştirilecek. 3 kilometre uzunluğunda ipek kumaş ve 25 bin aydınlatmanın kullanılacağı festivalde 30’dan fazla tematik alan yer alacak. Birbirinden özel sahne şovlarıyla göz dolduracak olan festivalin uzun soluklu yolculuğunda 1 milyon kişiye ulaşılması hedefleniyor. Ayrıca festival için Türkiye’ye özel bir senaryo da hazırlandı.

Avrupa’da çok sayıda tematik ve animatronik festivaller organize eden Universal Park tarafından gerçekleştirilen LIGHTS & DREAMS “Ormanda Işık Festivali” 29 Haziran’da ziyaretçilerine kapılarını açıyor. Dünyada 40’dan fazla ülkede her yaş grubundan milyonlarca insana büyüleyici anlar yaşatan festival ilk kez Türkiye’de düzenleniyor. Turkcell Platinum Park’ta 50.000 metrekarelik alanda kurulacak olan festivalde 3 kilometre uzunluğunda ipek kumaş, 25 bin aydınlatma kullanılacak. 30’dan fazla tematik alanın yer alacağı festival birbirinde özel sahne şovlarına da sahne olacak. Aralarında tasarımcılar, senaristler ve sanatçıların da yer aldığı 120 kişilik prodüksiyon ekibinin hazırladığı LIGHTS & DREAMS “Ormanda Işık Festivali” kasım ayına kadar devam edecek. 5 ayda toplam 1 milyon kişinin ziyaret etmesi beklenen festival için Türkiye’ye özel bir öykü ve senaryo yazıldı. Festivalin İstanbul’un turizmine de canlılık kazandırması bekleniyor.

Işığın göz kamaştırıcı güzelliği ile gelen bir peri masalını deneyimleyin!

LIGHTS & DREAMS “Ormanda Işık Festivali” fantastik bir öyküye dayanıyor. Ziyaretçiler, ormana girdiklerinde öyküdeki masalsı dünyaya geçiş yapıyor. Gençler, aileler, çocuklar ve eğlenmeyi seven yetişkinler için hazırlanan festival çocuk oyun alanı, çocukların ilk kez görüp deneyimleyebileceği özel kurguları da içeriyor. Festival, Türkiye’ye özel yeni ve özgün içeriğiyle büyüleyici ışıklı dev görseller, etkileyici tüneller, interaktif temalar, oyun ve eğlence alanları, sahne performansları ve daha birçok seçenek sunuyor. Festival ile ışıktan bir rüya ilk kez Türkiye’de de ziyaretçilerini bekliyor.

Bilet fiyatı herkes için standart olarak 240 TL

 Ziyaretçiler aldıkları biletle en az 2 saat harika bir vakit geçirebilecek. Pazartesi hariç her akşam saat 20:30 ile 00:00 arasında açık olacak festivalin biletleri ise 240 TL. Biletler Passo, Biletix, Biletinal.com, iTicket gibi tüm platformlardan online alınabileceği gibi, festivalin gişesinden de temin edilebilecek.