Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklama şöyle:

Kaynak çeşitliliği ve mevduat dışı orta ve uzun vadeli kaynakların artırılmasına yönelik stratejimize uygun olarak, Çin ile karşılıklı dış ticaretin geliştirilmesi amacıyla Bankamız ile Çin EXIM Bank (The Export-Import Bank of China) arasında 400.000.000.- ABD Doları ve 700.000.000.- Çin Yuanı tutarında, üç yıllık, iki dilimden oluşan bir kredi anlaşması imzalanmıştır.

Bankamız, yerel para dilimi de içeren söz konusu kredi anlaşmasından elde edilecek fonlama ile başta ihracatçılarımız olmak üzere ülkemizin ekonomik gelişimi için öncelikli olan tüm sektörlere katkı sağlamaya ve ekonomik değer üretmeye devam edecektir.

Bankamız son yıllarda attığı adımlarla, uluslararası finans kuruluşları ile yakın iş birliğini sürdürerek, dış finansmanda derinleşme ve çeşitlendirme stratejisini uygulamaya devam etmektedir. Ülkemizde uygulanan politikalar ve artan kredibilite ortamında gelişen ve güçlenen Türkiye ekonomisine desteğimiz, sorumlu, etkin ve sürdürülebilir bankacılık anlayışı doğrultusunda önümüzdeki dönemde de kararlılıkla sürdürülecektir.