banner363

banner453

banner454

banner403

banner420

Ayhancan Güven’in kariyer hikayesi belgesele konu oldu

Türkiye’nin başarılı motor sporları pilotlarından Ayhancan Güven’in hayat öyküsü, “Until 18” isimli belgesel serisine konu oldu.

Spor 18.08.2021, 14:47
Ayhancan Güven’in kariyer hikayesi belgesele konu oldu

Türkiye’nin başarılı motor sporları pilotlarından Ayhancan Güven’in hayat öyküsü, “Until 18” isimli belgesel serisine konu oldu.

2021 Porsche Carrera Cup Almanya ve Porsche Mobil 1 Supercup’ta ülkemizi başarılı bir şekilde temsil eden, Türkiye’nin başarılı motor sporları pilotlarından Ayhancan Güven’in kariyerine başlama hikayesi Red Bull TV’nin global serisi Until 18 isimli belgesel serisine konu oldu. Bu sene ülkemizi 2021 Porsche Carrera Cup Almanya ve Porsche Mobil 1 Supercup’ta başarılı bir şekilde temsil eden Ayhancan Güven’in, içindeki yarış pilotunu keşfediş öyküsü, çocukluğunda yaşadığı sıkıntılar ve bugün Türkiye’nin en başarılı pilotlar listesine adını yazdırış hikayesi Red Bull TV’de yayınlandı.

Dünyadaki birçok başarılı sporcunun spora başlama öykülerinin aktarıldığı belgesel serisinin bu bölümünde, içindeki ışığı nasıl keşfettiğini anlatan Ayhancan Güven, “Daha çocukluktan beri sahip olduğum insanlarla herhangi bir konuda hemen yarışma duygusu direksiyonun başına geçtiğimde hemen beni ele geçiriyor. Onun dışında çocukluğumdan beri hayalini kurduğum bir konumdayım, pistlerdeyim. Bunun da her zaman heyecanını ve mutluluğunu yaşıyorum” diyerek kendi hikayesini anlatmaya başlıyor.

Red Bull sporcusu olan Ayhancan Güven, “Eski bir otomobil yarışçısı olan babamın yarışlarına giderek başladı her şey. Daha yürüyemediğim yaşlardan itibaren pistteydik. Benim küçük yaşta oyuncak arabalara olan ilgimi ve simülasyondaki yeteneğimi görüp fark edince beni gerçek araçlarla yarışmaya başlatmak istemiş ve ilk karting aracını almış bana. Tabii araç benim boyuma uygun değilmiş. Boyumun yetişmesi için pedallar eklenmiş, Çok hafif olduğum için arabanın koltuklarına kurşun eklenmiş. Ve ben bu şekilde ilk karting tecrübemi 5 yaşımda yaşamışım” dedi ve kariyerinin dönüm noktalarını aktardı.
banner518
Yorumlar (0)