Olay, Samsun'un Atakum ilçesi Yeni Mahalle'de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, PVC ve cam balkon iş yeri sahibi Adem Memiş (43), borçlarını ödemek için aracını satıp para dolu çantasını diğer aracının bagajına koydu. Bir müşterisinin evine cam balkon yapmak için ölçü almaya giden Adem Memiş, aracın bagajına koyduğu çanta dolusu parayı düşürdü. Bagaj kapağının açılması sonucu yere düşen içinde 590 bin lira olan çantayı bulan 2 çocuk annesi Aysel Aktaş (33), önce çantayı evine götürdü. Çantanın içinin para dolu olduğunu gören Aysel Aktaş, eşi ile konuşup paranın sahibinin bulunması için polis merkezine teslim etmeye karar verdi. Eşi işsiz olan ve kendisi de iş arayan Aysel Aktaş, para dolu çantayı Recep Tokur Polis Merkezine götürdü. Recep Tokur Polis Merkezi Amirliği ekipleri de parayı düşüren Adem Memiş'e ulaştı. Polis merkezine davet edilen Adem Memiş'e bulduğu parayı teslim eden Aysel Aktaş, "insanlık ölmemiş" dedirtti.
Aysel Aktaş, "Çantayı akşam sokakta bulunca eve götürdüm. İçinin para dolu olduğunu görünce eşim ile konuşup polise teslim etmeye karar verdik. Para dolu çanta evdeyken eşim ile beraber gözümüze sabaha kadar uyku girmedi. Hatta 2 yaşındaki çocuğum da bizimle uyumadı. Sahibine teslim etmekten mutluluk duydum" dedi.
Adem Memiş ise "Aracımı satmıştım. Yüklü miktarda ödemem vardı. Para dolu çanta aracımın bagajından düşmüş. Duyarlı davranışından dolayı Ayşe Aktaş'a çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Para dolu çantasını teslim alan Adem Memiş, polis merkezinden mutlu ayrıldı.