banner363

banner453

banner454

banner420

İstanbul Aydın Üniversitesi'nden canice öldürülen Aylin Sözer hakkında açıklama

İstanbul Maltepe'de yakılarak öldürülen öğretim görevlisi Aylin Sözer'in vefatı hakkında görevli olduğu İstanbul Aydın Üniversitesi'den bir açıklama geldi. Açıklamada çok sevilen değerli bir öğretim üyesini kaybetmekten duydukları üzüntüyü ifade eden İAU yetkilileri hocalarını bir kadın cinayetine kurban vermekten dolayı ayrıca üzgün olduklarını belirttiler.

Gündem 29.12.2020, 15:54 29.12.2020, 16:48

İstanbul Aydın Üniversitesi Maltepe'de eski sevgili olduğu iddia edilen kişi tarafından vahşice yakılarak öldürülen Aylin Sözer bir taziye mesajı yayınladı. Açıklamada şu sözlere yer verildi:

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi’nde Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı olarak görev yapan Dr. Öğr. Üyesi Aylin SÖZER’i, 29 Aralık 2020 Salı günü (Bugün) öğle saatlerinde, maalesef bir kadın cinayetine kurban vermiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Türkiye’de ve ABD’de alanında aldığı eğitimlerden sonra 2013 tarihinden bu yana üniversitemizde görev yapmakta olan Aylin Hocamız, gerek akademik birikimi, gerek öğrencilerine yaklaşımı, gerek mesai arkadaşlarıyla uyumu, gerekse hayat dolu, neşeli, sıcakkanlı, yardımsever; “İyilik Meleği” karakteriyle tüm İAÜ Ailesi’nin büyük sevgi ve saygı duyduğu bir öğretim elemanıydı. Ülkemizde eğitim vermek için gezmediği, davetini kabul etmediği neredeyse hiç bir il kalmamıştı. On binlerce öğrenci ve öğretmene bilgisi, deneyimi ile ışık olmuştu.

Böylesine müstesna bir değeri, ülkemizin son yıllarda yükselen bir sorunu olan kadın cinayetine kurban vermiş olmak, zorluklar ve sıkıntılarla geçen 2020 yılının bizim açımızdan en acı ve en unutulmaz anısı olmuştur. Öğrenci ve personelinin yüzde 60’ı kadın olan, Türkiye’nin aydınlık yarınlarının yetiştirilmesinde büyük görevler üstlenen ve geleceğin güçlü kadın liderlerini yetiştirmekten gurur duyan bir yükseköğretim kurumu olarak, kıymetli bir akademisyenimizi böyle korkunç bir olaya kurban vermek, bizim için tarifsiz bir üzüntü, keder ve öfke kaynağıdır. Bir akademisyenin ne kadar büyük emek, özveri ve zorluklarla yetiştiğini düşünürsek, toplumumuzun kaybı daha iyi anlaşılabilir.

İAÜ Ailesi’nin, kıymetli hocamızın tüm öğrencilerinin ve sevenlerinin başı sağ olsun.

Yorumlar (0)