banner528

banner526

banner527

banner403

banner420

Okul duvarı kırıldı, içinden bal kovanı çıktı: 50 kilo bal!

Bakırköy’de özel bir okulun duvarından 50 kilogram bal çıkarıldı. Arıların oğul verdiği duvardan bal, özel kıyafetli arıcılar ve itfaiye ekipleri tarafından alındı.

Güncel 20.05.2021, 16:29 20.05.2021, 16:33
Okul duvarı kırıldı, içinden bal kovanı çıktı: 50 kilo bal!

İstanbul Florya'da Şenlikköy Mahallesi Florya Caddesi üzerinde bulunan özel bir okulun görevlileri, okul içinde ve bahçesinde çok sayıda arı olmasından şüphelenip, profesyonel arıcılardan yardım istedi.

Okula gelen arıcılar, arıların en üst kattaki duvara oğul verdiğini belirledi. Bunun üzerine özel kıyafetlerini giyerek, kovanlara ulaşmak istedi. Arıcılar bir süre yerden metrelerce yükseklikteki bölgeye yaklaşamadı.

Başarılı olamayınca da itfaiyeye haber verdi. Gelen itfaiye ekipleri, arıcıları merdiven aracıyla kovaların bulunduğu yere ulaştırdı. Merdivenle yukarı çıkan arıcılar duvarı delince gözlerine inanamadı. Duvarın arkasındaki dev kovan herkesi şaşkına çevirdi.

Duvar yavaş yavaş sökülünce arı kovanı ortaya çıkmaya başladı. Arıcılar, çekiç ve keski yardımıyla duvarı kırarak arıların bulunduğu yere körük dumanı sıkıp, kraliçe arıya ulaştı.

Kraliçe arı ve yavru arılar, ayrı ayrı kovanlara koyup muhafaza altına alan arıcılar, okul duvarından petekleriyle birlikte yaklaşık 50 kilogram bal çıkardı. Bal, okul görevlilerine teslim edildi.

“50 KİLO BAL ÇIKTI”

“50 KİLO BAL ÇIKTI”

Arıcı Cem Ersever, “Okul yönetimi haber verdi. Arı varmış bahçede. Öğrencilere zarar vermemesi için alınmasını talep etti. Biz de gelerek, aşağıya indirdik. Rahat 50 kilo üzerinde bal çıkarttık. Arkaya doğru da gidiyor. Çok daha var."

"Kraliçe arı ve yavru arıları peteklere aldık. Onları şimdi 5 kilometre uzakta bir lokasyona yerleştireceğiz. Arılar orada yaşamaya devam edecek” dedi.

Yorumlar (0)