banner363

banner453

banner454

banner420

Ziraat Bankası’nın Takipte Borcu Bulunan Müşterilerine Sağladığı Ödeme Kolaylığı Büyük İlgi Gördü

Ziraat Bankası, pandemi döneminde tüm müşterileri için uygun koşullarla uygulamaya aldığı kredi paketlerine ilave olarak, 31.12.2020 tarihi ve öncesinde yasal takibe intikal eden kurumsal, tarımsal ve bireysel kredilere ilişkin müşterilerine sağladığı ödeme kolaylığı ile de büyük ilgi gördü. Mart ayı başında yürürlüğe giren uygulama, müşteriler tarafından memnuniyetle karşılanarak, olumlu geri dönüşler aldı.

Ekonomi 23.03.2021, 12:14
Ziraat Bankası’nın Takipte Borcu Bulunan Müşterilerine Sağladığı  Ödeme Kolaylığı Büyük İlgi Gördü

Uygulamadan Faydalananların sayısı 15 bini geçti

“Ödeme Kolaylığı”na ilişkin açıklamalarda bulunan Ziraat Bankası Kredi Risk İzleme, Tasfiye ve Hukuk Grup Başkanı Recep Türk “Uygulamanın yürürlüğe girdiği günden bugüne kadar geçen çok kısa sürede 15 binin üzerinde hesap sahibi müşterimiz uygulamadan faydalanmış olup, talepler her geçen gün artarak devam etmektedir. Talepte bulunan müşterilerimizin %90’ı bireysel, %10’u ise Tarımsal ve Kurumsal segmentte yer alıyorlar. Bankamız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müşterilerinin yanında olmaya devam edecektir. Tüm müşterilerimizi ödeme kolaylıklarından faydalanmak üzere Şubelerimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Son gün 30 Haziran

Temerrüt faizi dahil takip borcu 1 milyon TL’yi geçmemek üzere; bireysel, tarımsal ve kurumsal müşteriler için takibe intikal bakiyesi, aşağıda belirlenmiş tutarlar içerisinde kalan müşteriler, takipteki borçlarını tek seferde ödemek kaydıyla bu imkandan yararlanabileceklerdir.

Uygulamadan yararlanmak isteyen müşterilerden, borçlarının takibe intikal ettiği tarihten sonraki dönem için temerrüt veya başka ad altında herhangi bir faiz tahsil edilmeyecektir. Ziraat Bankası’nın takipte borcu bulunan müşterilerine rahat nefes aldırmak amacıyla geliştirdiği bu uygulama, 30 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecektir.

31.12.2020 İtibarıyla Takibe İntikal Etmiş Olan Banka Kaynaklı Krediler İçin

Temerrüt Faizli Toplam Borcu 1.000.000 TL'yi Aşmamak Kaydı İle

Müşteri Segmenti

Kampanyadan Yararlanabilecek

TOA Anapara Üst Sınırı

Kurumsal

500.000 TL ve daha az

Tarımsal

500.000 TL ve daha az

Bireysel

100.000 TL ve daha az

Yorumlar (1)
arda özkan 8 ay önce
Diğer devlet bankalarının da aynı kolaylığı sağlamasını istiyoruz benimde Vakıfbank a borcum var takibe düştü