banner363

banner453

banner454

banner403

banner420

Esra Hankulu davasında yeni gelişme: İddianame kabul edildi

Esra Hankulu'nun ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada sunulan iddianame kabul edildi. Kabul edilen iddianameye göre, Hankulu'nu öldürmekle suçlanan Ümitcan Uygun'un "ağırlaştırılmış müebbet", iki sanığın ise "suç delillerini gizlemekten" 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

Asayiş 28.10.2021, 13:32
Esra Hankulu davasında yeni gelişme: İddianame kabul edildi

Bir sabah arkadaşları tarafından odasında ölü olarak bulunan ve ölümünün arkasındaki ismin Ümitcan Uygun olduğu iddiaları ile gündeme oturan Esra Hankulu davasında yeni bir gelişme yaşandı. Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi, Esra Hankulu'nun ölümüne ilişkin iddianameyi kabul etti.  kabul edilen iddianamede, Hankulu'nu öldürmekle suçlanan Ümitcan Uygun'un "ağırlaştırılmış müebbet", iki sanığın ise "suç delillerini gizlemekten" 5 yıla kadar hapsi talep edildiği öğrenildi.

ÜMİTCAN CİNAYETTEN, DİĞER İKİ SANIK DELİL KARARTMAKTAN YARGILANACAK

İddianamede ifadelerine yer verilen sanıklar, Hankulu'na yönelik bir eylemlerinin olmadığını, ölümüne ilişkin bilgilerinin bulunmadığını iddia etti. Dosyanın delilleri arasında yer alan Adli Tıp Raporunda Hankulu'nun, künt kafa travmasına bağlı iç kanaması sonucunda yaşamını yitirdiği belirtildi. İddianamede sanık Ümitcan Uygun'un Hankulu'nu öldürdüğü, diğer iki sanığın ise suç delillerini kararttıkları ifade edildi.

Bu kapsamda sanık Uygun'un, "kendisini savunamayacak durumdaki kişiyi" kasten öldürme suçundan "ağırlaştırılmış müebbete", tutuksuz sanıklar Furkan G. ve Dilan C'nin de "suç delillerini karartmaktan" 5 yıla kadar hapse mahkum edilmesi istendi.

Sanıklar, 19 Ocak 2022'de Ankara 9. Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

NE OLMUŞTU?

​Ankara'nın Mamak ilçesindeki evde Esra Hankulu'nun ölümüne ilişkin Ümitcan Uygun'un da aralarında bulunduğu 3 sanık hakkındaki iddianame kabul edildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianameye göre Mamak ilçesi Akdere semtindeki eve, 3 Ağustos'ta ihbar üzerine giden emniyet güçleri, Esra Hankulu'nun (25) hayatını kaybettiğini belirledi. Bunun üzerine olay gecesi Hankulu ile aynı evde kalan sanıklar Ümitcan Uygun, Furkan G. ve Dilan C. gözaltına alındı.

Yorumlar (0)