banner363

banner453

banner454

banner403

Valilikten 15 günlük yasak geldi...

Korona virüs ile mücadele kapsamında yeni kararlar alınan Sakarya'da, kız isteme, düğün, nikah gibi etkinliklerin yanı sıra tüm spor salonlarının faaliyetlerinin 1 Mart'tan itibaren 15 gün boyunca yapılmaması kararlaştırıldı.

Sağlık 25.02.2021, 17:18
12
Valilikten 15 günlük yasak geldi...

Son günlerde artan vakaların önüne geçmek için Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında olağanüstü toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu, Kovid-19 salgınının seyrinde gelinen aşamada bazı tedbirleri gözden geçirerek yeni kararlar aldı.

NİKAH, DÜĞÜN VE SPOR FAALİYETLERİ 15 GÜN BOYUNCA YASAKLANDI

Buna göre, 1 Mart'tan itibaren 15 gün süreyle şehir genelinde düğün, nişan, nikah, kız isteme gibi etkinliklerle birlikte tüm spor salonlarının faaliyetlerinin yasaklanmasına karar verildi. Sinema salonlarının faaliyetlerine verilen ara da 1 Nisan'a kadar uzatıldı.

Şehirde görev yapan tüm muhtarlara, Kovid-19 ile mücadele için alınan karar ve tedbirlerin takibi ve uygulanmasında tam yetki ve sorumluluk verildi. OSB ve küçük sanayi sitesi gibi iş yerlerinde de 'Hayat Eve Sığar' kodu sorgulaması yapılacak.

Apartman, site gibi yerleşim alanlarındaki bir araya gelinen ortak kullanım alanları, ortak oturma mekanı şeklinde kullanılan mekanların kapatılması kararlaştırılırken, evlerde gün, mevlit, taziye, kutlama veya buna benzer insanların bir araya gelmesine neden olan etkinlik ve buluşmaların yasaklanmasına karar verildi.

banner478
Yorumlar (0)