banner607

Kilo kontrolü ve beslenmede etkili bir uzman diyetisyen: Ezgi Sakar

Uzman Diyetisyen Ezgi Sakar; 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden başarıyla mezun olduktan sonra 2011 yılında Haliç Üniversitesi’nde uzmanlığını tamamladı. Şu an Okan Üniversitesi’nde doktora tezini yürütmekte. 12 yıllık meslek hayatında birçok alanda çalışmalar yaptı ve halen yapmaktadır Toplu yemek sistemleri Sporcu beslenmesi Kilo kontrolü Diyabet Obezite Kilo alma Hamilelik ve emzirme sürecinde beslenme Karaciğer hastalıklarında beslenme Böbrek hastalıklarında beslenme Tiroit hastalıklarında beslenme Online diyet Gibi birçok alanda hizmet vermektedir

Sağlık 10.02.2019, 20:46 18.02.2019, 10:10
Kilo kontrolü ve beslenmede etkili bir uzman diyetisyen: Ezgi Sakar

Ezgi Sakar kimdir?

1985 Uşak doğumludur. 2017 Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olduktan sonra severek yaptığı diyestisyenlik mesleğinde ilerlemek adına Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde uzmanlığını tamamladı.

Daha sonra mesleğindeki değişimleri takip etmek ve kendisini sürekli geliştirmek adına doktora programına başvurmaya karar verdi. Halen, Okan Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde doktorasına devam etmekte.

Sporcu beslenmesi; toplu beslenme sistemleri, kronik hastalıklarda beslenme, gebe ve emzirme dönemi beslenmesi ve zayıflama-kilo alma alanlarında 12 yıldır, hastane diyetisyenliğinde 9 yıldır görev almaktadır.

 Sağlıklı beslenmenin hastalık risklerini azaltma ve sağlıklı yaşam seviyesini arttırmadaki rolünün önemini vurgulamak, ve çağımızın hastalığı obezite ile mücadelede bilimsel verilerin ışığında çalışmalarını sürdürmektedir.

Halen, Şafak Hastaneler Grubuna bağlı olarak Özel Avrupa Şafak Hastanesinde ''diyetisyen doktor'' olarak çalışmakta ve obezite hastaları ile kilo sorunu olanlara hizmet vermektedir.

http://www.diyetisyenezgisakar.com

Yorumlar (0)