banner363

banner453

banner454

banner420

Sarıgül'ün partisinde toplu istifa!

Mustafa Sarıgül'ün kurduğu Türkiye Değişim Partisi'nde toplu istifalar yaşanıyor. İstifa eden parti üyeleri, hangi partiye katılacaklarını da açıkladılar.

Politika 27.09.2021, 12:40
Sarıgül'ün partisinde toplu istifa!

Mustafa Sarıgül başkanlığında kurulan Türkiye Değişim Partisi'nde istifalar peşi sıra geldi. İstifa eden parti üyeleri, Muharrem İnce'nin kurduğu Memleket Partisi'ne katılacaklarını açıkladılar.

"KENDİMİZE DAHA YAKIN GÖRDÜĞÜMÜZ..."

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Erzurum İl Başkanı Kamil Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kendileri için memleketin önemli olduğunu belirterek, "Bundan sonraki süreçte kendimize daha yakın gördüğümüz, kısa sürede kurulmasına rağmen ülkemizde en etkili siyaseti yapacağına inandığımız Memleket Partisi saflarında yerimizi alacağız. Değer önemli, değersizlik değil." ifadelerini kullandı.

"BU KARAR BİZİ GURURLANDIRDI"

Memleket Partisi İl Başkanı Serhatcan Eş, partilerinde her şeyden önce insana değer verildiğini ve saygı duyulduğunu söyledi.

Siyasetlerinin insan ve adalet odaklı olduğunu dile getiren Eş, şunları kaydetti:

"TDP Erzurum İl Başkanlığını yürüten Kamil Çelik Beyefendi, sosyal medyadan bir açıklama yaparak kendisi, il yönetimi ve ilçe başkanlarıyla istifa ettiklerini belirtmişler. Partimize duydukları sempatiyi de açıklamalarında belirten Sayın Çelik'in ve teşkilatının istifalarının ardından partimize geçme kararları bizi gururlandırmıştır. Memleket Partisi'nin bu kadar kısa sürede tabanda bu denli güven vermiş olması bizi mutlu eder. Biz de Memleket Partisi Erzurum İl Yönetimi olarak sayın Çelik ve teşkilatına 'Hoş geldiler' diyoruz. Omuz omuza Memleket Partisi'nde yürüyecek çok fazla yolumuz var."

(yenicag)

Yorumlar (0)