banner363

banner380

banner453

banner454

banner403

banner420

İntihar eden gençlerin seslendiği Mert: Veda videosunu şaka sandım

Manisa'da ölü bulunan 4 gençten 3'ünün intihar etmeden önce veda videosu gönderdikleri uzman çavuş Mert Dalgın, "Birbirimizi bırakmayacağız diye söz vermiştik. Videoyu şaka sandım, meğerse gerçekmiş" dedi.

Gündem 04.02.2021, 13:57 04.02.2021, 14:03
2030
İntihar eden gençlerin seslendiği Mert: Veda videosunu şaka sandım

Manisa'nın Ahmetli ilçesinde ölü olarak bulunan 4 gençten 3'ünün intihar ettiği, ölmeden önce de video çekerek, ölenlerden Neşet Dalgın'ın kardeşi Mert Dalgın'a veda videosu gönderdikleri ortaya çıkmıştı. 

Mert Dalgın, Sabah gazetesinden Ceyhan Torlak'a konuştu. Ağabeyi Neşet ile arasında bir yaş bulunduğunu, diğer üçüyle de çok yakın arkadaş olduklarını anlatan Dalgın, şunları söyledi:

  • "Kardeşim gibiydi onlarda. Beni Cumartesi gecesi aramışlar. Uyuyordum. Sabah saat 08.00 sıralarında uyandım. Telefonuma baktığımda Muharrem'den gelen o videoyu gördüm. Videoyu izlediğimde alkollü oldukları için dalga geçtiklerini düşündüm. Şaka amaçlı, eğlencesine bu videoyu çektiklerini sandım. O yüzden ilk anda videoyu sildim. Telefonla Neşet'i aradım. Ancak ulaşamadım. Daha sonra vefat haberleri geldi. Videonun veda için çekildiğini o zaman anladım."

'Şoktayım, inanamıyorum'

Birbirleriyle çok yakın arkadaş olduklarını ve her birinin hayalleri olduğunu anlatan Mert Dalgın, şöyle devam etti:

  • "Canlarına kıyacakları aklımın ucundan bile geçmedi. Hala şoktayım. İntihar ettiklerine inanamıyorum. Söz vermiştik birbirimizi yalnız bırakmayacaktık, her birimiz evlenip yuva kuracaktık. Abimle aramızda bir yaş bile yok. 2018'de askere gittim geldim. Sonra uzman çavuş oldum. Tam olarak ölüm nedenleri otopside belli olacak."
Yorumlar (0)