banner528

banner549

banner550

banner527

banner547

banner548

banner420

Başkale’de 1. Halk Koşusu yapıldı

Van’ın Başkale Belediyesi tarafından organize edilen ‘1. Halk Koşusu’ adeta festival havasında gerçekleşti.

Genel 14.05.2022, 15:48
Başkale’de 1. Halk Koşusu yapıldı

Van’ın Başkale Belediyesi tarafından organize edilen ‘1. Halk Koşusu’ adeta festival havasında gerçekleşti.

Başkale Belediyesi ilçede ilk defa 18-55 yaş arası halk koşusu düzenledi. Kadın ve erkeklerden yaklaşık 500 kişinin katıldığı etkinlik, festival havasında gerçekleşti. Van- Hakkari Caddesi ile Cumhuriyet Kavşağı arasında gerçekleştirilen ve 3 kategoride yapılan yarışmaya, nostalji 1970 model araç öncülük etti. Bayraklarla süslenen araç vatandaşların ilgi odağı olurken, yarışmayla ilgili açıklamada bulunan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Asım Solak, turnuvaya katılan öğrencileri ve onları hazırlayan öğretmenlere teşekkür ederek, "Belediyemiz tarafından düzenlenen halk koşumuza 460 başvuru oldu. Temsili olarak katılanlarla birlikte 500 kişinin katılımıyla halk koşumuzu gerçekleştireceğiz. Farklı kategorilerde dereceye giren vatandaşlarımıza ödüller verilecek. Halk koşusundan sonra halk konserimiz olacak. Okullar arası futsal, voleybol ve diğer yarışmalarımız devam ediyor. İlk defa yapılan bir organizasyon. Başkale’de bu tür yarışmalara bayanların da katıldığını görüyorum. Çok mutlu oldum. Başkale’de günlük hayat artık normale döndüğünü gösteriyor. Yarışmaya katılan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum” dedi.

Yarışmaya katılan yarışmacılardan Saddam Çiçek de ilçede bu tür etkinliklerin olmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek “Umudumuz birinci olmaktır. Bu tür etkinliklerden çok memnunuz. Bu tür etkinlikler halkı bir arada tutuyor. Kaymakamımıza teşekkür ederiz” diye konuştu.

Yapılan müsabakalar neticesinde 18-35 yaş arası erkeklerde Ramazan Turan birinci olup 3 bin TL, ikinci olan Yücel Pülat ise 2 bin TL para ödülü alırken, kadınlar kategorisinde ise Tuğba Özdemir birinci gelerek 3 bin TL para ödülünün sahibi oldu.

Dereceye giren yarışmacılara madalya ve hediye çekleri ise Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Asım Solak, Başkale İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Bahadır Helli ve Başkale İlçe Emniyet Müdürü Erhan Ertem tarafından verildi.

Yorumlar (0)