banner363

banner453

banner454

banner403

Hububat ihracatı arttı

İZMİR (AA) - Türkiye'de bu yılın ilk çeyreğinde hububat ve bakliyat ürünlerinin ihracatında artış yaşandığı bildirildi. Ege İhracatçı Birliklerinden yapılan açıklamada, 2015'in ilk çeyreğinde Ege Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar...

Ekonomi 10.04.2015, 10:13
384
Hububat ihracatı arttı

İZMİR (AA) - Türkiye'de bu yılın ilk çeyreğinde hububat ve bakliyat ürünlerinin ihracatında artış yaşandığı bildirildi. 

Ege İhracatçı Birliklerinden yapılan açıklamada, 2015'in ilk çeyreğinde Ege Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin ihracatını yüzde 16 arttırarak, 102 milyon 760 bin dolara ulaştırdığı belirtildi. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ege Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Moiz Hemsi, ihracatta Türkiye genelindeki düşüşe rağmen, hububat ve bakliyat ihracatını arttırmayı başaran birlik üyelerine teşekkür etti. 

Hemsi, dünya genelinde gıda fiyatlarının düşüş eğiliminde olduğunu vurgulayarak, "Bu fiyat düşmesine rağmen inovasyon ve Ar-Ge yatırımları ile ihracat rakamını artırdık" ifadesini kullandı.

Bu yıl yağışlı geçen kış mevsimi nedeniyle hububat ve bakliyat ürünlerinde yüksek rekolte beklediklerini anlatan Hemsi, 2015 yılı sonunda Türkiye’nin ihracat ortalamasının üzerinde bir performans sergileyeceklerinin kaydetti. 

banner473
Yorumlar (0)