banner181

REİS, en çok güvenilen ve tercih edilen marka oldu

03 Ağustos 2016 Çarşamba 14:42
Bu haber 433 kez okundu

Nielsen tarafından yapılan “Beslenme ve Kuru Gıda Tüketim Alışkanlıkları & Marka Sağlığı Araştırması Beslenme ve Kuru Gıda Tüketim Alışkanlıkları & Marka Sağlığı Araştırması” sonuçlarına göre Reis Gıda, pirinç ve bakliyat kategorisinde en güvenilen lezzet, en çok tavsiye ve tercih edilen marka oldu.

REİS, en çok güvenilen ve tercih edilen marka oldu
 Nielsen’in yaptığı araştırma sonuçlarına göre Reis Gıda, pirinç ve bakliyat kategorisinde en güvenilen lezzet, en çok tavsiye ve tercih edilen marka oldu. Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, Nielsen Türkiye’ye yaptırılan “Beslenme ve Kuru Gıda Tüketim Alışkanlıkları & Marka Sağlığı Araştırması” raporu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Reis, şöyle konuştu: “Araştırmada, hanesinde alışveriş kararından ve yemek yapmaktan tamamen veya kısmen sorumlu 20- 65 yaş arası 1024 kadına; ‘Birleşmiş Milletler 2016’yı neden Uluslararası Bakliyat Yılı seçmiştir’ sorusu soruldu. Kadınların, yüzde 57’si bakliyatın ekonomik bir ürün olduğunu; yüzde 49’u bakliyatın açlığa çare olduğunu; yüzde 47’si bakliyatın tok tuttuğunu; yüzde 38’i bakliyatın artımlı olduğunu; yüzde 19’u bakliyatın toprağı beslediğini belirtti.”

Marka bilinirliği yüksek
Araştırma sonucuna göre; kadınların pirinç denildiğinde aklına ilk gelen marka olan Reis, toplamda bilinirlikte yüzde 65 ile en yüksek bilinirliğe sahip marka oldu. Pirinç kategorisi ile benzer şekilde, kuru gıda markası sorulduğunda da kadınlar ilk olarak Reis’i belirtti. Reis, kategorisi ile özdeşleştirme konusunda en güçlü marka olarak öne çıktı. Reis markasının, yardımsız ve yardımlı bilinirliği toplamı yüzde 71 oldu. Bitkisel protein kaynağı olan bakliyatın uzmanlar tarafından sık sık gündeme getirildiğini anlatan Mehmet Reis, “Uzmanlar; yüksek protein oranına ve tokluk süresini uzatan en iyi lif kaynaklarına sahip olan, bağışıklık sistemini güçlendiren baklagillerin; açlıkla mücadele, hastalıkların önlenmesi ve obezitenin engellenmesi için önemli bir gıda maddesi olduğunu ifade ediyor” diye konuştu
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder