banner363

banner453

banner454

banner403

Rus turizmcilerden Kremlin'e açık mektup: Türkiye’ye gitmek istiyoruz

Rusya’daki turizm acenteleri, Ankara ile Moskova arasında yapılan son resmi görüşmelerde Türkiye’nin Rus vatandaşlarına ne zaman açılacağının netleşmemesi üzerine Rusya hükümetine isyan etti.

Turizm 21.05.2021, 09:24
Rus turizmcilerden Kremlin'e açık mektup: Türkiye’ye gitmek istiyoruz

Başta ‘Rusya Turizm Federasyonu’ olmak üzere birçok acente Kremlin'e açık mektup yazarak, “Vatandaşlarımız arasında popüler destinasyonları bir an önce açın” çağrısında bulundu. Nerdun Hacıoğlu'nun Hürriyet'teki haberine göre Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, korona virüs salgını koordinatörü Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova ve turizm sektörünü denetleyen Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova’ya hitaben yazılan açık mektupta Türkiye başta olmak üzere popüler ülkelerin bir an önce turizme açılması talep edildi.

Turizmcilerin Rusya hükümetine ilettikleri açık mektupla ilgili Sobesednim gazetesine açıklama yapan Rusya Turizm Federasyonu Başkanı Andrey Fyodorov, “Rusya hükümeti bizden muntazam vergi ödememizi, sektörde çalışan personeli işte tutarak maaşlarını ödememizi istiyor. Ancak hükümet aynı zamanda bizim yaptığımız işten kazanç elde etmemizi sağlamıyor. Türkiye gibi en popüler destinasyonun ne zaman açılacağının belirsizliğini koruması bize yıkıcı etki yapıyor.

HAKSIZ REKABET UYARISI

Hükümetin salgın gerekçeli aldığı karalar Rus halkının sağlığını düşünmekten ziyade haksız rekabet uygulamasını akla getiriyor” dedi. Rusya’daki turizm acentelerinin Türkiye’nin bir an önce turizme açılmasından yana olduklarını da dile getiren Fyodorov, “Doğrusunu söylemek gerekirse vatandaşlarımız çoğu iki yıldır doğru dürüst yaz tatili yapamadı. Rusya hükümeti bu olguyu görmezden gelerek fiyat açısından Türkiye’nin yerini asla tutamayacak Maldiv adaları, Küba, Meksika, Portekiz, İzlanda, Malta ve Suudi Arabistan gibi ülkelere işaret ediyor. Son günlerde Yunanistan, Bulgaristan ve Kıbrıs Rum kesiminin açıldığını ilan eden hükümetimiz bu üç ülkeye hava ulaşımı konusunda adım atmıyor. Turizm konusu kısır döngü içerisinde” ifadelerini kullandı.

banner486
Yorumlar (0)