banner363

banner453

banner454

banner403

TFF Başkanı Nihat Özdemir'den flaş seyircili maç açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, yayıncı kuruluş beIN SPORTS'ta açıklamalarda bulundu.

Spor 24.05.2021, 15:04
TFF Başkanı Nihat Özdemir'den flaş seyircili maç açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Nihat Özdemir, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada yeni sezonda kademeli olarak maçların seyircili oynatılabileceğini açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Beşiktaş'ın şampiyonlukla tamamladığı 2020-21 sezonunu yayıncı kuruluş beIN SPORTS'ta değerlendirdi.

Nihat Özdemir'in açıklamaları şöyle:

Eleştirilmemek mümkün değil, bizim aldığımız her karar Türkiye'deki futbol için. Herkese eşit mesafede olmaya çalışıyoruz. Zorlu bir yılı geride bıraktık. Play-off finalleri kaldı. Sezona 11 Eylül'de başladık, devre arası vermeden 42 hafta oynadık. Kulüpler Birliği'nden küme düşmeme konusunda toplu bir karar geldi, biz çok düşündük. Onlara hak vererek, düşmeyi kaldırmıştık. Zor bir sene oldu ama biz ve kulüplerimiz, birbirimize destek olduk. Belki 25-26 yıldır böyle bir lig yaşanmadı. Son haftaya 3 takım, eşit şansla girdi. Son 3 haftadaki maçları aynı gün ve aynı saatte başlattık.

"FENERASYON DEDİLER AMA..."

"Fenerbahçe çok iyi bir kadro kurdu, çok transfer yaptı. Sezona da iyi başladılar. Fenerbahçe şampiyon olacak, TFF de yardım edecek, isimleri zaten 'Fenerasyon' dediler. Bu sefer Galatasaray öne geçmeye başladı, plan program böyle işliyor dediler. Beşiktaş öne geçti, Beşiktaş'a düzen var dediler. Son haftada, 3 takım da eşit şansla son haftaya girdi. Sezon içinde konuşulanların dedikodudan öteye gidemediğini hep birlikte gördük."

"Samsunspor Başkanı, Altınordu - Samsunspor maçı nedeniyle teşekkür etti. Maçı Altınordu kazandı. Penaltı vardı, kırmızı vardı. Kaybetmesine rağmen Samsunspor Başkanı teşekkür etti. Ben bunu istiyorum. VAR sistemi her yıl ileriye gidiyor."

"Kimse kalkıp VAR kötüye gidiyor demesin. İngiltere, İspanya, Almanya, İtalya ve Fransa'nın istatistikleri de, bize yakın. VAR sistemi, vazgeçilmez bir nokta olmalıdır. "Avrupa'da gol çizgisi teknolojisi kullanılırsa biz de kullanmaya hazırız."VAR sistemi 3. yılını tamamladı, her yıl daha iyiye gidiyor. Sadece ülkemizde değil, tüm dünyada bu konular tartışılıyor. VAR kadrolarının yetişmesi de kolay değil."

FENERBAHÇE'YE OPERATÖR CEVABI

"Savcılığa verdik, savcı dosyayı kapattı. Fenerbahçe'nin iddiası var, bu konunun üstüne gidin dedik. Tekrar inceleniyor. Söz konusu VAR operatörü arkadaşımız, UEFA'nın da listesinde bulunuyor."

SÜPER LİG'DE YENİ SEZONDA KAÇ TAKIM OLACAK?

"Süper Lig'de ana hedefimiz bence 18 takım olmalı. 20 takımla bile sıkışık olacağı görünmekte. 1. Lig'in de 18 takımla olması gerektiğini düşünüyoruz. Şu anda çalışmalar devam ediyor."

MAÇLAR NE ZAMAN SEYİRCİLİ OYNANACAK?

"Ağustos ayının ortasında başlatacağımız ligi, kademeli olarak seyircili oynamak istiyoruz. Hedefimiz seyircili oynatmak. Belli sayıda seyircili oynatırsanız, o yetki kulüplerde olacaktır. Biz de TFF olarak rahat edeceğiz. Ana hedefimiz, sayılar düşmeye devam ederse, aşılama sistemi başarılı olursa, maçları düşük kapasitede seyirciyle oynatmak istiyoruz"

banner486
Yorumlar (0)