banner363

banner380

banner396

banner403

banner420

Harran Üniversitesi'nde yangın! KYK lojistik deposunda yangın çıktı...

Şanlıurfa'da Harran Üniversitesi Osmanbey Kampusu içerisindeki lojistik deposunda yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın sırasında depodan zaman zaman patlama sesleri duyulduğu belirtildi. İhbarla üniversiteye gelen itfaiye ekipleri, yangını müdahale altına almaya çalışıyor. İtfaiye ve TOMA araçlarının yangına hemen müdahale ettiğini belirten Vali Erin, "Şu an halen yangın yer yer devam ediyor ama kısa süre içinde kontrol altına almayı ümit ediyoruz." dedi.

ŞANLIURFA 11.01.2021, 02:42
2010
Harran Üniversitesi'nde yangın! KYK lojistik deposunda yangın çıktı...

Yangın, öğle saatlerinde Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü'nde KYK'ya bağlı lojistik deposunda meydana geldi. Bilinmeyen sebepten dolayı lojistik deposundan alev ve dumanların yükseldiğini fark eden görevliler, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede büyüyen yangın sırasında depodan zaman zaman patlama sesleri duyuldu.Bir itfaiye erinin dumandan etkilendiği yangını haber alan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş ve Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, üniversiteye gelerek bilgi aldı.  

​İtfaiye ekiplerinin yangını kontrol altına alma çalışması devam ediyor.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINIYOR

Şanlıurfa’da Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi'nde bulunan lojistik deposunda çıkan yangına çevre ilçelerin itfaiye ekiplerinin yanı sıra polis ve jandarmaya ait 10 Toplumsal Müdahale Aracı ile de müdahale edildi. 300 personelin görev aldığı yangın 2 saatlik çalışmayla yer yer kontrol altına alındı. Kontrol altına alınan kısımlarda soğutma çalışmaları sürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ile söndürme ve soğutma çalışmalarını birlikte izleyen Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, yangının lojistik deposunda başladığını ve sebebinin henüz belirlenemediğini söyledi. İtfaiye ve TOMA araçlarının yangına hemen müdahale ettiğini belirten Vali Erin, şunları söyledi:

"İçeride sadece Şanlıurfa'nın değil, bölgedeki illerin de ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir sürü malzeme vardı. 7-8 milyon lira civarında bir malzeme olduğunu söyleyebiliriz. Herhangi bir can kaybı yok, her ihtimale karşı bütün ilçelerimizden ve komşu illerden de itfaiye desteği talep edildi. Şu an halen yangın yer yer devam ediyor ama kısa süre içinde kontrol altına almayı ümit ediyoruz."

Ekiplerin önemli ölçüde kontrol altına aldığı lojistik deposundaki yangını söndürme ve soğutma çalışması ise sürüyor.

Yorumlar (0)