banner363

banner380

banner381

banner396

banner389

banner403

banner420

İlkadım’da tüm tesislere Azerbaycan bayrağı

ERMENİSTAN'IN SALDIRILARININ ARDINDAN SEFERBERLİK İLAN EDEN AZERBAYCAN'A YEREL YÖNETİMLERDEN DESTEKLER DEVAM EDİYOR. İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI NECATTİN DEMİRTAŞ’IN TALİMATIYLA AZERBAYCAN'A DESTEK OLMAK AMACIYLA KENTİN BİRÇOK NOKTASINDAN YER ALAN TESİSLERE, AZERBAYCAN BAYRAĞI ASILARAK BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERİLDİ. İLKADIM BELEDİYESİ TARAFINDAN AZERBAYCAN'A GÖNÜL DESTEĞİ VERMEK ADINA ANA HİZMET BİNASI VE DİĞER TÜM TESİSLERE AZERBAYCAN BAYRAĞI ASTI. BELEDİYENİN TÜM TESİSLERİNDE TÜRK BAYRAĞININ YANINDA AZERBAYCAN BAYRAĞI DALGALANMAYA BAŞLADI.

SAMSUN 20.10.2020, 15:01
2
İlkadım’da tüm tesislere Azerbaycan bayrağı
banner422

Samsun İlkadım Belediyesi, tüm tesislerinde Türk bayrağının yanına Azerbaycan bayrağı da astı.

Ermenistan’ın işgali altındaki Dağlık Karabağ’ı kurtarmak için savaşan Azerbaycan’a yerel yönetimlerden destek gelmeye devam ediyor. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın talimatıyla Azerbaycan’a destek olmak amacıyla kentin birçok noktasından yer alan tesislere, Azerbaycan bayrağı asılarak birlik ve beraberlik mesajı verildi. Belediye, Azerbaycan’a gönül desteği vermek adına ana hizmet binası ve diğer tüm tesislere Azerbaycan bayrağı astı. Belediyenin tüm tesislerinde Türk bayrağının yanında Azerbaycan bayrağı dalgalanmaya başladı.

Amaçlarının iki kardeş ülkenin bayraklarının yan yana yer alması ve bu sayede tüm dünyaya birlik ve beraberlik mesajı vermek olduğunu aktaran İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “İki Devlet Bir Millet sloganı ile belediye hizmet binamıza, tüm tesislerimize ve 61 mahalle muhtarlıklarına asılmak üzere göndermiş olduğumuz bayraklarla İlkadım’ın tüm sokaklarında kardeş ülke Azerbaycan’a destek olup, Ermenistan tarafından başlatılan alçakça saldırıları kınadık. Kardeşlik bağları kurduğumuz Azerbaycan’ın her platformda destekçisi olacağız. Bayraklar da bağımsızlığın ve birliğin sembolüdür. İşte bu yüzden Azerbaycan bayrağını belediyemiz tüm tesislerinde dalgalandırdık. Azerbaycanlı kardeşlerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu göstermek boynumuzun borcudur. İki kardeş ülke arasında bu dayanışma olduğu sürece Ermenistan’ın Türk toprakları üzerinde planladığı kirli oyunları hayata geçirme şansı olmadığını düşünüyorum" dedi.

Yorumlar (0)
banner417
banner388
12°
parçalı bulutlu