banner607

Özlem Türeci ve Uğur Şahin'den sürpriz karar: Almanya'yı terk ediyorlar

BioNTech'in kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin'in şirketin üretim ve AR-GE projeleri için Almanya'dan ayrıldığı iddia edildi.

Sağlık 24.01.2023, 10:56
Özlem Türeci ve Uğur Şahin'den sürpriz karar: Almanya'yı terk ediyorlar

Koronavirüs salgınına karşı mRNA bazlı bir aşı geliştiren ve Pfizer ile iş birliği yapan BioNtech’in kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin, Almanya’nın gündemine oturdu… Almanya’nın çok okunan gazetelerinden Bild, Almanya’nın yeni yetenekleri ve yükselen markaları ülkede tutmakta zorlandığını açıklarken, “Corona kahramanları bile ülkeyi terk ediyor” başlığıyla Berlin yönetimini eleştirdi.


Türkiye’de de kullanılan koronavirüs aşısı geliştiren ve hem Almanya’nın gelirini artıran hem de kendi ceplerini dolduran bilim insanlarının kanser araştırmaları için operasyonlarını Mainz’ten İngiltere’ye taşıma kararı almasına dikkat çekildi. Bild’de yer alan haberde, “Eskiden ‘Made in Germany’ bir kalite işaretiydi fakat bu artık değişti ve giderek daha çok şirket fabrikalarını ve araştırmalarını yurt dışında yapıyor. Ya da tamamen gidiyor. Son örnek Alman corona devi BioNTech” denildi.

kaynak:haber3.com

Yorumlar (0)