banner363

banner453

banner454

banner403

Soylu iddialı konuştu: Hayatımdan vazgeçerim!

Son dakika... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk TV'de Kübra Par'ın moderatörlüğünde gazetecilerin sorularını yanıtlıyor... Soylu mafya ile ilişkisi hakkında "Ben namuslu bir adamım. Böyle bir iddiayı Akşener veya bir başkası değil ispatlamayı, ortaya koysun, hayatımdan vazgeçerim" açıklamasında bulundu.

Politika 24.05.2021, 22:37 24.05.2021, 22:43
Soylu iddialı konuştu: Hayatımdan vazgeçerim!

İşte Soylu'nun açıklamasından o kesit:

Sayın Ağar meselesine gelelim. 1995'te DYP ilçe başkanıydım. Şunu da söyleyeyim; sayın Çiller'in aslında desteklediğini söylediği ilçe başkanına karşı kongre kazandım. 32 mahalle kongresinin 31'ine girdim, birini kaybettim, birinde kavga çıktı, 30'unu kazandık.

400 oyun 300'ünü alarak ilçe başkanı seçildim. Sayın Ağar o zaman zannediyorum milletvekiliydi. Bizim sayın Çiller'le Ağar'ın karşı karşıya kaldığı pozisyon o tarihten itibaren hemen hemen başladı. O Susurluk meseleleri. Akşener bugün söylüyor ya. Kendisine şunu söylüyorum; benimle ilgili karanlık, mafya, bir tek şey söylesin hayatımdan vaz geçerim.

Her gün için geçerli. Bugün için de geçerli. Benim bir tek gayrikanuni işle ilişkim olduğunu ortaya koysunlar hayatımdan vazgeçerim. Bu ülkenin evladıyım. Tayyip Erdoğan bu ülke için büyük bir fırsattır. Bizim yapmamız gereken tertemiz kalıp, onun ortaya koyduğu adımlara destek olmaktır.

banner486
Yorumlar (0)