banner363

banner380

banner453

banner454

banner403

banner420

Kılıçdaroğlu Erdoğan'a hangi 5 soruyu sordu?

Gündemden düşmeyen konulardan biri olan Gara operasyonu ve sonrasında yaşanan siyasi gelişmeler. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cevaplamasını istediği 5 soru gündem oldu.

Politika 21.02.2021, 09:06
6
Kılıçdaroğlu Erdoğan'a hangi 5 soruyu sordu?

Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında sorduğu 5 soru şöyle:

"1. Bölücü terör örgütünün tam 5,5 yıl elinde tuttuğu vatan evlatlarını kurtarmak için 2015 tarihinden bu yana Başbakan olarak ya da Cumhurbaşkanı olarak ne yaptınız?

2. Terör örgütünün başı Abdullah Öcalan’dan seçimlerde size yardımcı olması için mektup dilenirken, neden vatan evlatlarının serbest bırakılması için çağrı yapmasını istemediniz? İstanbul seçimleri sizin için 13 vatan evladından daha mı kıymetliydi?

3. Yıllarca “dostum Trump” diye böbürlenip durdunuz; neden dostluğunuzu, vatan evlatlarımızı terör örgütünün elinden kurtarmak için kullanmadınız?

4. Daha önce benzer hadiselerde sorunun çözümünde büyük katkıları olmuş İnsan Hakları Vakfı, İnsan Hakları Derneği ve Mazlum Der gibi ulusal insan hakları örgütleri ile Uluslararası İnsan Hakları Örgütlerinden terör örgütünün elinde tuttuğu evlatlarımıza zarar gelmemesi ve serbest bırakılmaları için en azından çağrıda bulunmak hiç mi aklınıza gelmedi? 13 vatandaşımıza neden sahip çıkmadınız?

5. Dün Rize’de yaptığınız açıklamalarda sınır ötesi operasyonun hedeflerinden birinin de şehit olan 13 evladımızın kurtarılması olduğunu, ancak başaramadığınızı söylediniz. 13 vatandaşımızın kurtarılması amacıyla başlatılan operasyondaki başarısızlığı kim üstlenecek?"

Yorumlar (0)