banner363

banner453

banner454

banner403

banner420

Nissan Ariya'nın lansman öncesi ilk görüntüleri yayınlandı

Geleceğin Otomobili Nissan Ariya

Otovitrin 02.07.2020, 15:59 02.07.2020, 16:11
Nissan Ariya'nın lansman öncesi ilk görüntüleri yayınlandı

Geçtiğimiz hafta başlayan Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Nissan’ın yeni konsept aracı Ariya, otomobil dünyasını değiştirmeye hazırlanıyor. Geleceğin tasarım harikası olarak nitelendirilen araç minimalist detaylarının yanı sıra güçlü görümüyle de göz doldurmayı başarıyor. Tam elektrikli bir model olarak Ariya, şimdiden Nissan’ın geleceğini şekillendirmek için hazırlıklarını tamamlıyor. Yeni dönemde çıkacak Nissan modellerine ilham vermesi beklenen aracın ne zaman yollarda olacağını ise henüz belli değil.

Nissan ABD'nin yayınladığı kısa klipte Ariya'nın henüz ön üretim versiyonunda olduğunu ve yollara çıkacak otomobilin biraz daha farklı olabileceğini belirtmiş. Videodaki Ariya, geçen sene sergilenen konseptten çok uzaklaşmamış gibi duruyor. Nisan ayında sızdırılan patent görselleri aracın üretim versiyonuna işaret ediyordu. Görünüşe göre üretim versiyonu birkaç detay hariç sergi aracıyla aynı olacak.

%100 elektrikli olacak yeni Nissan Ariya'nın yaklaşık 483 km menzil sunması bekleniyor. Tek ve çift motor seçenekleri ile gelecek olan model Japon üreticinin EV imalatı için dönüştürülen Tochigi tesisinden dünyaya dağılacak. İlk olarak iç pazara sürülecek olan Ariya, daha sonra ABD ve Avrupa'ya da giriş yapacak.

banner518
Yorumlar (0)