banner363

banner453

banner454

banner403

banner420

Hyundai Motor Grubu, 44 Adet Elektrikli Otomobil Üretecek.

• Otomotiv devi Hyundai, 2025 yılına kadar 44 adet elektrikli modeli satışa sunacak. • Toplam yatırım 2030’da tamamlanacak ve miktarı da 7 milyar dolar seviyesinde olacak. • Yeni nesil hibrit ve hidrojen yakıt hücreli yeni modeller de yolda. • Kendi kendine gidebilen Robo Taksi’ler de 2021 yılında öncelikle Kore’de trafiğe çıkacak.

Otovitrin 27.01.2019, 13:39
Hyundai Motor Grubu, 44 Adet Elektrikli Otomobil Üretecek.

Dünyanın en hızlı gelişen otomotiv markası Hyundai, sektör lideri olmak adına yepyeni modeller üretmeye hazırlanıyor. “Temiz Çevre ve Güçlü Bir Gelecek” felsefesiyle çalışmalarını hızlandıran Hyundai, üreteceği doğa dostu modellerle hem gelecek nesillere güçlü bir miras bırakmayı hem de kullanacağı yeni teknolojilerle otomotiv endüstrisine öncülük etmeyi amaçlıyor.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan yeni hedefler ve projeler doğrultusunda, 2025 yılına kadar 44 farklı yeni model üretecek olan Hyundai, özellikle elektrikli otomobilleriyle sektörün en fazla konuşulan markalarından biri haline gelecek. Ayrıca, hibrit ve hidrojen yakıt hücreli elektrikli modellerde de yenilikler olacak.

Global olarak, yıllık 1.6 milyon adetlik satış hacmine ulaşmayı hedefleyen Hyundai, anavatanı Kore’de de otonom sürüşe sahip sürücüsüz taksilerle de ulaşıma özel çözümler getirmek istiyor. “Robo Taksi” adı verilen sürücüsüz bu araçlar, 2021 yılında piyasaya çıkacak ve özellikle kalabalık şehirlerde güvenli ve konforlu ulaşım için hizmet vermiş olacak.

Hyundai, 2019 yılında da 13 yeni modelin lansmanını yaparak satışa başlayacak. Öncelikli olarak Amerika ve Çin pazarlarında satışa sunulacak olan bu yeni modeller, tüketicilerin tüm beklentilerini karşılayacak şekilde üretilecek.

banner518
Yorumlar (0)