banner363

banner380

banner453

banner454

banner403

banner420

Ford Otosan'da İki çalışan işten atıldı 247 milyon liralık dava açıldı

Koç Holding bünyesindeki Türkiye'nin en büyük otomotiv üretim merkezlerinden Ford Otosan'da büyük usulsüzlük tespit edildi. Şirketten KAP'a yapılan yazılı açıklamada usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle iki çalışanın işten atıldığı belirtilirken, 247.8 milyon lira tutarında tazminat davasının da açıldığı kaydedildi.

Otovitrin 23.02.2021, 11:26
40
Ford Otosan'da İki çalışan işten atıldı 247 milyon liralık dava açıldı

Ford Otosan, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı yazılı açıklama ile şirketin yapılan iç denetimleri sonucu iki çalışanının usulsüzlük yaptığını tespit etti.

Şirket bu gerekçeyle birlikte ilgili kişileri işten atarak 247.8 milyon lira tutarında dava açtı.

Şirketten KAP'a yapılan açıklama şu şekilde:

BAYİ HESAPLARINDA USULSÜZLÜK TESPİT EDİLDİ

''Şirketimizde yürütülen iç denetim çalışmaları sonucunda; Bayi Alacaklarından Sorumlu Ekip Lideri ve bayi alacaklarını takip eden çalışanımız tarafından bayi cari hesapları ile Doğrudan Borçlanma Sistemindeki bayi limitleri üzerinde gerçekleştirilen usulsüzlükler ile bayi alacak ve risklerinin olduğundan farklı gösterilerek suistimal yapıldığı tespit edilmiş olup, konuyla ilgili incelemelerimiz devam etmektedir.

Ford Otosan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yazılı açıklama yaptı.

247 MİLYON LİRALIK DAVA AÇILDI

Bu kapsamda, söz konusu kişiler hakkında güveni kötüye kullanma nedeniyle suç duyurusunda bulunulmuş, ilgili kişilerin iş sözleşmeleri feshedilmiş ve şu ana kadar tespit edilen alacak riski tutarı olan 247,8 Milyon TL tutarında (fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak kaydıyla) tazminat davası açılmıştır.

GERÇEK DURUMU YANSITMIYOR

Söz konusu usulsüzlüklere konu ticari alacaklar finansal raporlarımıza yansımış olmakla birlikte, alacak yaşlandırma tablolarının gerçek durumu yansıtmadığı anlaşılmış olup, konunun finansal raporlarımız üzerindeki nihai etkisi üzerindeki çalışmalarımız devam etmektedir. Konuyla ilgili önemli gelişmeler yatırımcılarımızla paylaşılacaktır.''

Yorumlar (0)