banner363

banner453

banner454

banner403

banner420

Autoshow Mobility, yarın ilk kez dijitalde ziyarete açılıyor

Autoshow 2021 Mobility Fuarı, 14-26 Eylül tarihlerinde otomotiv tutkunlarıyla dijital ortamda buluşuyor. Bugün  basın mensupları, 14 Eylül’de ise tüm otomotiv tutkunları ile buluşacak ilk dijital fuar, 26 Eylül tarihine kadar devam edecek.

Otovitrin 13.09.2021, 15:12
Autoshow Mobility, yarın ilk kez dijitalde ziyarete açılıyor

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) açıklamasına göre, bugün basın mensuplarının ziyaretine açılan fuar, yarın tüm otomotiv tutkunları ile buluşacak ve 26 Eylül'e kadar devam edecek.

ODD tarafından "Mobilite" teması ile gerçekleştirilecek olan organizasyonda ziyaretçiler, otomobillerin ve hafif ticari araçların yanı sıra ilk kez motosiklet ve scooterları "www.odd.org.tr/autoshow2021" internet adresinden ücretsiz olarak inceleyebilecek.

Mobilite temasıyla ilklere sahne olacak Autoshow'da destekçileriyle beraber 35 markanın 250'yi aşkın modeli ve çeşitli sürprizler, otomotiv tutkunlarının beğenisine sunulacak.

Dijitalde Autoshow 7/24 açık, kaçırılan aktivitelerde geriye dönük izlenebilme, sadece laptop veya bilgisayarda değil mobil cihazlardan da erişim imkanı bulunuyor. Telefon, tablet gibi tüm cihazlarda da uygulama indirmeden dijital fuar gezilebilecek.

Ayrıca tüm ziyaretçiler markaların merchandising ürünlerine ulaşabilecek ve fiziki test sürüşü için rezervasyonlarını planlayabilecekler.

TÜRKİYE'NİN İLK DİJİTAL AUTOSHOW'U

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen ODD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, Autoshow'u çağın ihtiyaç ve teknolojilerine adapte ederek, Türkiye'nin ilk dijital Autoshow'u olarak "Mobilite" teması ile 14-26 Eylül tarihlerinde ziyaretçileriyle buluşturacaklarını belirtti.

Çok sayıda otomotiv markasını bir araya getirecek ve dünyadan herkesin erişimine açık olacak bu dijital platformun Türkiye otomotiv sektörünün tanıtımına katkıda bulunacağına inandıklarını aktaran Bilaloğlu, "Dünya'da sürdürülebilirlik, dijitalleşme, verimlilik, mobilite ön plana çıkıyor, hayatımıza giriyor. Biz de bu kavramları dikkate alarak heyecanı dijitalde başlayan, fizikselde desteklenen bir yaklaşımı benimsedik." ifadelerini kullandı.

ODD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce de bir buçuk yılı aşkın süredir markalar, ajanslar ve destekçilerle beraber çok yoğun bir hazırlık sürecinden geçtiklerini belirtti.

Emeği geçen herkese teşekkürlerini sunan Erce, bugün değerli basın mensuplarının, 14-26 Eylül tarihlerinde ise tüm otomotiv tutkunlarının ziyaretine açılacak Autoshow 2021 Mobility Fuarı'nın bu yılın en iddialı dijital organizasyonu olacağını vurgulayarak, "Bizim iddiamız dijitalde fiziksele en yakın Autoshow. Özel bir teknoloji olan panaromik görüntüleme teknolojisi ile fuar alanında ziyaretçiler dolaşabilecekler." değerlendirmesinde bulundu.


Fuara katılan markalar arasında dikkat çeken yenilikleri olan marka ve modelleri şöyle sıralanıyor:
 
Renault:
Yeni Megane E-TECH Electric, Clio, Captur, Taliant, Koleos, Megane Sedan, Zoe, Twizy, Yeni Express
 
Dacia :
Bigster Concept, Jogger, Duster, Sandero, Sandero Stepway, Spring
 
 
MG: EHS PHEV ve ZS EV sergileniyor.
 
Suzuki :Vitara, SX4 Cross ve Swift Hibrit ile Jimny sergileniyor.
 
Skoda: Autoshow standının kalbinde ise yenilenen KODIAQ yer alacak. Ayrıca  OCTAVIA, OCTAVIA SCOUT 3 boyutlu olarak görülebilecek. Bu modellerle birlikte SUV modelleri KAMIQ ve KAROQ, hatchback modeli SCALA ve amiral gemisi SUPERB de sergilenecek.


Toyota:  Fuara “Herkes için bir Toyota Hybrid var” temasıyla katılan Toyota; Yaris, Corolla HB, C-HR, Corolla Sedan, RAV4 ve Camry olmak üzere farklı segmentlere ait 6 hibrit, hafif ticari segmentte de Hilux ve Proace City modellerini sergileyecek Toyota ayrıca; mobilite araçlarını ve TOYOTA GAZOO Racing stantında da GR Yaris’i tanıtacak.
 
 
Lexus: Yeni Nesil NX, Yenilenen LS, SUV modelleri RX ve RX L, ES 300h, LC 500h ve LC 
Convertible, LFA ve LF-Z konseptiyle Autoshow Mobility Fuarı’ndaki yerini alacak.
Hyundai:Elektrikli Kona
Mercedes-Benz: Mercedes-EQ, Mercedes-AMG ve Mercedes-Maybach ürünlerini sergileyecek.  
 
 
Autoshow 2021’e katılmayan markalar:


İstanbul Autoshow 2021, 14-26 Eylül tarihlerinde dijital olarak gerçekleşecek… Açıklanan markalarında dışında organizasyona katılmayan markalarda dikkat çekti. İşte o markalar;
Alfa Romeo, Aston Martin, Ferrari, Maserati, Opel, Smart, Ssangyong, Peugeot, Mitsubishi, Porsche, Bentley, Lamborghini, Citroen, DS, Infiniti.

banner518
Yorumlar (0)