banner528

banner526

banner527

banner420

2023 model Kia Niro resmen açıklandı!

Güney Koreli üreticinin artık daha agresif bir tanıtım stratejisi izlediği belli oluyor. Bu durumu son günlerdeki duyurulardan da görebiliyoruz. Ünlü marka 2021 Los Angeles Otomobil Fuarı'nda konsept aracı Kia EV9 ile adeta gövde gösterisi yaptı. Otomotiv devi fuardaki şovundan kısa süre sonra merakla beklenen 2023 model Kia Niro'yu da resmen açıkladı. Lafı daha fazla uzatmadan yeni Niro'nun özelliklerine daha yakından bakalım. İşte detaylar...

Otovitrin 27.11.2021, 10:30
2023 model Kia Niro resmen açıklandı!

2023 model Kia Niro hem dış hem de iç mekan olarak sıfırdan tasarlanmış durumda. Böylece araç yepyeni bir görünümle karşımıza çıkıyor. Şayet dış görünüş size bir şeyleri andırıyorsa, bu kesinlikle 2019 HabaNiro konseptinden başkası değildir.

Aracın C sütunu o kadar geniş ki, park esnasında biraz anksiyeteniz yükselebilir. Konsept araç ile üretim aracı arasında kıyaslamalar yaparsak, HabaNiro'da gördüğümüz kapıların yerine daha geleneksel ön kapılar ve kameralara bürünmüş arka kapılar ve aynaların geldiğini görüyoruz.

Üç farklı temelde hazırlanan yeni Kia Niro görücüye çıkarıldı - LOG

İç mekana geldiğimiz zaman onun da baştan aşağı yeniden tasarlandığını görüyoruz. Yeni Sportage'ın sahip olduğuna yakın bir gösterge paneli düzenine sahip yeni Niro, bu anlamda oldukça lüks bir görüntü çiziyor. Bahsetmek istediğimiz başka bir konu ise, Kia'nın alışılagelmiş yan yana ekranları. Hem pratik, hem de konforlu.

Hibrit Crossover Kia Niro | Oto Kokpit

Önceki Niro'nun vites kolu gidiyor ve yepyeni bir vites kolu geliyor. Aracın albenisini yükselten ısıtmalı ve havalandırmalı koltuklar, ısıtmalı direksiyon simidi, otomatik tutma işlevi ve park yardım sistemi için ek fiziksel düğmeler araca karakteristik bir hava katmış.

Kia Niro Periyodik Bakım Detayları - Kia Türkiye

Kia, tavan döşemesinin geri dönüştürülmüş duvar kağıdından yapıldığını, ayrıca koltukların da okaliptüs yapraklarından Tencel ile Bio PU'dan oluştuğunu söylüyor. (Motor 1 TR)

Yorumlar (0)