banner363

banner380

banner453

banner454

banner403

banner420

''Eğitim tabanlı bir ekonomiyle kalkınabiliriz''

İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, ekonomik kalkınmada eğitimin önemini vurgulayarak, “Eğitim tabanlı bir ekonomi ile kalkınabiliriz ”dedi.

Ocak-19 17.01.2019, 11:10 22.01.2019, 16:18
496
''Eğitim tabanlı bir ekonomiyle kalkınabiliriz''

''TİM,ASO ve TÜRKONFED desteği; İstanbul Aydın Üniversitesi ve Cool Reklam işbirliği ile düzenlenen 2.İstanbul Ekonomi Zirvesinde konuşan  İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Aydın, eğitim tabanlı bir ekonominin kalkınma için önemli olduğunu söyledi. Dr. Mustafa Aydın, ülkenin içinde bulunduğu mevcut durumu da değerlendirerek, “Bilindiği üzere içinde bulunmuş olduğumuz şartlarda dış politikamızda problemler yaşıyoruz ve sınır ötesi sıkıntılarımız var. Ülkemizin özellikle güvenliği konusunda dış tehditlerimiz her geçen gün artıyor. Türkiye'nin yükselişini, ekonomik kalkınmasını içine sindiremeyen, bu coğrafyada kendi kafalarına göre at koşturmak isteyen, dünyanın dümeninde oturan ülkeler Türkiye ile oynamaya çalışıyorlar. Bunu ekonomi, siyaset ve dış politika alanında yapıyorlar. Nitekim bu coğrafyada var olabilmemiz için bir defa ekonomik olarak çok güçlü olmamız lazım. Dolayısıyla eğitim tabanlı, bilimle uyuşan ve akademi içerisinde olan bir ekonomi ile ancak kalkınabiliriz” diye konuştu.

“ÜLKE EKONOMİSİNİ KALKINDIRACAK FİKİRLER CEPLERİMİZDE OLACAK”

2. İstanbul Zirvesi’nin önemini de vurgulayan Dr. Mustafa Aydın, “Bu tür toplantılar sayesinde sektörün temsilcilerini bir araya getirerek, hem yeni iş arayışları hem de yeni iş yapma şekilleri bağlamında elimizde bulunan fırsatları nasıl değerlendireceğimiz konusunda paylaşımlarda bulunabiliyoruz. Dolayısıyla paneller, seminerler yaptığımız zirveye; değerli iş insanları, sanayicilerimiz ve siyasetçilerimiz ile yaptığımız bir ortak akıl toplantısı diyebiliriz. Yoksa buradan çıkarken cebimizde para olmayacak, ama buradan çıkarken ülkenin ekonomisini kalkındıracak fikirler ceplerimizde olacak. O nedenle bunu çok önemsiyoruz. Her türlü kuruluşların bir araya gelerek sanayi-üniversite iş birliğini ortaya çıkaracak bu ve buna benzer etkinlikleri yapmasını ısrarla tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)