banner484

banner363

banner453

banner454

banner403

Faruk Erdem'den herkesin merak ettiği emeklilik formülleri

Türkiye’de milyonlarca çalışanın en çok merak ettiği konuların başında ne zaman emekli olacağı geliyor. Gazeteci Faruk Erdem’in buradan yola çıkarak hazırladığı ‘Ah Bir Emekli Olsam’ isimli kitap ne zaman ve nasıl emekli olacağını merak edenlere rehberlik ediyor.

Mayıs 2021 04.05.2021, 15:51 05.05.2021, 12:39
Faruk Erdem'den herkesin merak ettiği emeklilik formülleri

Yasalarımızdaki emeklilik imkanlarını, erken emekli olma fırsatlarını, çalışmayanlara sağlanan emeklilik avantajlarını sade bir dille, hikayeler eşliğinde ve anlaşılır örneklerle anlatan kitapta, hiç kimseye ihtiyaç duymadan emekliliğinizi hesaplayabileceğiniz tablolar da yer alıyor.

Bu konuda önemli bir boşluğu dolduracak olan ve Sahi Kitap tarafından çıkartılan ‘Ah Bir Emekli Olsam’ tüm dijital platformlarda ve kitapçılarda okurlarını bekliyor. Kitabın arka kapağında şu ifadelere yer veriliyor: “Ev alsam, araba alsam, teknem olsa, tatile çıksam, dünyayı gezsem.

Hayaller sonsuz, kaynaklar kıt. Herkes emekli olacağı tarihi bilmek istiyor. Bir güvenceye ihtiyaç duyduğumuz için emekliliği önemsiyoruz. Yoksa hepimiz biliyoruz ki, “Kıyı kasabasında balık tutmak, tekne ile dünya turuna çıkmak”, her emekliye nasip olacak bir hayal değil. Ama emeklilik zamanı da bir gün çıkıp gelecek.

Peki ne zaman ve nasıl emekli olunur? Ne kadar prim ödenmeli? Hangi şartlarda erken emeklilik hakkı kazanılıyor? Çalışmadan emeklilik mümkün mü? Emekli maaşı nasıl artırılır? Tüm bu soruların ve çok daha fazlasının cevabı işte bu kitapta. Faruk Erdem’den Ah Bir Emekli Olsam, emeklilik için ihtiyaç duyduğunuz sihirli rakamlardan oluşan bir rehber.”

Yorumlar (0)