banner363

banner453

banner454

banner403

banner420

Defne Samyeli, Mustafa Sandal'a açtığı 1 liralık tazminat davasını kaybetti

Şarkıcı ve oyuncu Defne Samyeli, Beni Ağlatma kitabında kendisiyle ilişki yaşadığı yönünde açıklamalar yapan Mustafa Sandal'a açtığı 1 liralık tazminat davasını kaybetti. Sandal daha önce de hakkında hapis istemiyle açılan davadan beraat etmişti.

Magazin 19.10.2021, 17:14
Defne Samyeli, Mustafa Sandal'a açtığı 1 liralık tazminat davasını kaybetti

Defne Samyeli, Beni Ağlatma isimli kitabından kendisi hakkında izin almadan yazılar yazan şarkıcı Mustafa Sandal'a 'basın yoluyla hakaret' suçunu işlediği gerekçesiyle şarkıcıdan şikâyetçi olmuştu. Hazırlanan iddianamede savcılık Sandal'ın 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açmıştı. Fiilin kanunda suç olarak tanımlanmamış olması nedeniyle Mustafa Sandal'ın beraatine kararı verilmişti. Samyeli de bunun üzerine Asliye Hukuk Mahkemesi'ne de başvurarak şarkıcı hakkında tazminat davası açmıştı.

Mahkemeye sunduğu dilekçede, "Kitapta yer alan hayal ürünü, iftiraya varan yalan ifadeler sebebiyle Defne Samyeli kendisini haksız ve sansasyonel gündem içinde bulmuştur. Ağır eleştirilere maruz kalmıştır. Mustafa Sandal, Defne Samyeli'nin ismini kullanarak kitabının reklamını yapmıştır. 1 lira manevi tazminat ödenmesini ve kitabın toplatılmasını talep ediyoruz" dedi.

Şarkıcı Mustafa Sandal da avukatı Elif Özpağda aracılığıyla mahkemeye bir cevap dilekçesi sundu. Dilekçede "Mustafa Sandal müzik alanında söz yazarı, besteci ve yorumcudur. Albümleri toplamda 14 milyonun üzerinde satış yapmıştır. Mesleğinde başarılı bir sanatçıdır bu nedenle kitabının reklamı için Defne Samyeli'yi kullanması söz konusu değildir. Müvekkilimin buna ihtiyacı yoktur" denilerek davanın reddi talep edildi.

Sözcü'den Hayati Arıgan'ın haberine göre, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmaya Mustafa Sandal avukatı Elif Özpağda ile Samyeli'nin de avukatı katıldı. Mahkeme taraflara son sözlerini sorduktan sonra kararını açıkladı. Mustafa Sandal'ın kitaptaki yazısının tazminat koşullarını oluşturmadığını belirten mahkeme, Defne Samyeli'nin 1 liralık tazminat davasının reddine karar verdi.

Yorumlar (0)